|
کدخبر: 325608

این افراد از پرداخت مالیات معاف شدند!

یکی از موضوعاتی که در سال گذشته در مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت، طرح مالیات بر عایدی سرمایه بود. این طرح، هرچند در آخرین مراحل تصویب قرار نگرفت، اما در سال جاری به صورت کامل در مجلس مورد بررسی قرار گرفت و به قانون تبدیل شد.

اقتصاد این افراد از پرداخت مالیات معاف شدند!

در سال گذشته، یکی از موضوعاتی که در مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت، طرح مالیات بر عایدی سرمایه بود. این طرح، اگرچه در نهایت به صورت کامل تصویب نشد، اما در سال جاری در مجلس به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت و به قانون تبدیل شد. ماده ۱۳ این طرح، که به عنوان ماده (۵) به قانون مالیات‌های مستقیم الحاق می‌شود، به دارایی‌هایی اشاره می‌کند که مستثنی از مالیات بر عایدی سرمایه هستند، از جمله املاک.

انتقال املاک، خودرو، طلا و ارز برای اشخاص غیرتجاری ‌با تصویب مجلس، مشمول مالیات بر عایدی سرمایه می‌شود.

معافیت-مالیاتی

این افراد از پرداخت مالیات گریختند!

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: صاحبان مشاغلی که مجموع فروش خالص کالا و ارائه خدمات آن‌ها در سال ۱۴۰۲ کمتر از ۱۸ میلیارد تومان بوده اظهار نامه ندهند.

سید محمد هادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: در اجرای قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور به منظور تکریم مودیان و اجرای عدالت مالیاتی، تمامی صاحبان مشاغلی که مجموع فروش خالص کالا و ارائه خدمات آنها در سال ۱۴۰۲ حداکثر صد و پنجاه برابر معافیت موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم یعنی مبلغ ۱۸ میلیارد تومان بوده و فرم مالیات مقطوع برای آن‌ها در درگاه خدمات الکترونیک سازمان بارگذاری می‌شود، مشمول مقررات این تسهیلات هستند.

گفتنی است صاحبان مشاغلی که از تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌ها استفاده می‌کنند، از مزایای عدم مراجعه به ادارات و قرار گرفتن در فرایند طولانی تشخیص و رسیدگی، عدم نیاز به نگهداری اسناد و مدارک و دفاتر، امکان تقسیط مالیات در بازه‌های زمانی بیشتر و عدم نیاز به تکمیل جداول درآمد و هزینه (اظهارنامه) برخوردار می‌شوند.

منبع: سایت طلا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها