|
کدخبر: 323097

یارانه معیشتی / یارانه نقدی / واریز یارانه

واریز یارانه به حساب سرپرستان خانوار /تکلیف کالابرگ ها چه شد؟

یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۵۸ که مربوط به اسفند ماه ۱۴۰۲ است، به حساب تمام سرپرستان خانوار دهک‌های چهارم تا نهم در سراسر کشور واریز شده است و از ساعت ۲۴ قابل برداشت است.

اقتصاد واریز یارانه به حساب سرپرستان خانوار /تکلیف کالابرگ ها چه شد؟

در اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها آورده شده که: با توجه به اطلاعیه قبلی، تغییراتی در زمان پرداخت یارانه کمک معیشتی اعلام شده است. بر اساس این تغییرات، از این پس یارانه مرحله ۱۵۸ بر اساس دهک‌بندی اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های چهارم تا نهم کل کشور واریز و از ساعت ۲۴ قابل برداشت خواهد بود. این پرداخت به صورت دهک اول، دوم و سوم در تاریخ ۲۵ ماه و دهک چهارم تا نهم در تاریخ ۳۰ ماه انجام خواهد شد.

بر همین اساس، در صورتی که سرپرستان خانوار جز دهک‌های اول تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و ۳۰۰ هزار تومان برای سایر دهک‌ها به حساب آنان واریز خواهد شد.

کالابرگ الکترونیکی چنانچه سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیکی استفاده نکرده باشند رقم کامل یارانه برای آنها قابل برداشت است و در صورت استفاده به همان میزان از یارانه خانوار کسر گردیده و باقی مانده مبلغ به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

چهار شایعه جذاب اقتصادی که در آستانه سال نو تکذیب شد

یارانه رئیسی، افزایش سهمیه بنزین و بالارفتن سقف برداشت از خودپرداز در تعطیلات و حقوق ۲۵ میلیونی کارگران در سال آینده بخشی از شایعات تکذیب‌شده در آستانه سال جدید است

یارانه رئیسی جدیدترین شایعه اقتصادی در آستانه تعطیلات نوروز است که در همان ساعات ابتدایی شنبه ۲۶ اسفند تکذیب می‌شود.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد اساسا چیزی به اسم یارانه رئیسی یا عیدی رئیس‌جمهور در آستانه سال جدید وجود ندارد و مردم باید مراقب پیامک‌ها ارسالی و لینک‌های جعلی باشند. یارانه رئیسی البته تنها شایعه تکذیب شده آخر سالی نیست و می‌توانیم با یک لبخند و خیال راحت از کنار تیترها و خبرهایی با مضمون افزایش سهمیه بنزین نوروزی، بالارفتن سقف برداشت از خودپردازها به‌مناسب تعطیلات و کف ۲۵ میلیونی حقوق کارگران در سال آینده رد شویم.

یارانه رئیسی عنوانی است که همزمان با آخرین روزهای سال به تیتر یکسری از اخبار در فضای مجازی بدل شده است. ماجرا به روزهای پایانی هفته قبل برمی‌گردد که بخشی از رسانه‌ها بحث یارانه تشویقی را به اسم یارانه جدید یا همان یارانه رئیسی جا زدند و خیلی از هموطنان را با این عبارت به اشتباه انداختند.

یارانه تشویقی یا همان یارانه مضاعف به مناسبت دهه فجر از بهمن امسال تا اردیبهشت سال آینده به حساب سرپرستان خانوار حاضر در دهک یک تا هفت واریز می‌شود و هیچ ربطی به موضوع جعلی یارانه رئیسی ندارد.

خبر واریز عیدی یا یارانه از سوی رئیس‌جمهور بلافاصله با شروع اولین ساعت‌های اداری روز شنبه ۲۶ اسفند به نقل از رسانه‌های رسمی، تکذیب شد. پیگیری‌های همکاران ما مشخص می‌کند این خبر جعلی است و دوباره پای کلاهبرداری و این حرف‌ها مطرح است. طوریکه که از مردم خواسته شده موقع ارسال لینک و پیامک حاوی یارانه رئیسی، حسابی مراقب باشند.

حقوق کارگران به ۲۵ میلیون می‌رسد؛ تکذیب شد

افزایش حقوق کارگران و جلسات سه‌جانبه تعیین مزد هر سال به روزهای آخر و اصطلاحا دقیقه ۹۰ کشیده می‌شود و معمولا بازار شایعات مربوط به این حوزه تا رسمی شدن عددورقم نهایی، داغ داغ است. آخرین شایعه‌ای که در روزهای اخیر به‌شکل باورنکردنی دست به دست می‌شود، بحث تعیین حداقل حقوق کارگری برای سال آینده در محدوده ۲۵ میلیون است.

حقوق ۲۵ میلیونی کارگری در سال ۱۴۰۳ با این حال جزو شایعاتی است که می‌توانیم با بدون کلیک کردن خبر و یک لبخند ملیح از کنارش رد شویم. چرا؟ شما افزایش ۲۴۰ درصدی حقوق کارگری برای سال آینده را باور می‌کنید؟

افزایش حقوق کارگران منوط به چانه‌زنی سه‌جانبه است و این وسط باید عدد نهایی به تایید نماینده کارگران، نماینده کارفرمایان و نماینده دولت برسد. تا اینجا بحث افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال آینده نهایی شده و طبق اغلب پیش‌بینی‌ها باید منتظر افزایش حقوق کارگران برای سال آینده در همین حدواندازه باشیم. خلاصه که حقوق ۲۵ میلیونی کارگران در سال آینده یکی دیگر از شایعات دم عیدی است و قابلیت جدی گرفتن ندارد.

افزایش سقف برداشت از خودپرداز برای تعطیلات نوروز؛ تکذیب شد

سقف برداشت از خودپرداز در ایام نوروز تفاوتی با بقیه روزهای سال نخواهد داشت و شایعاتی که درباره این موضوع در روزهای اخیر احتمالا در شبکه‌های اجتماعی به چشمتان خورده، وجاهت ندارد.

سقف برداشت از خودپرداز از سال ۱۳۸۷ به این طرف همیشه خدای معادل ۲۰۰ هزار تومان بوده و گاهی این سقف به خاطر مناسبت‌هایی مثل نزدیک شدن به ایام پیاده‌روی اربعین در یکسری از شهرهای خاص بیشتر شده است.

سقف برداشت از خودپرداز با این حال برخلاف شایعاتی که گفتیم، در تعطیلات پیش‌رو همچنان ۲۰۰ هزار تومان است و برای برداشت پول بیشتر، راهی جز مراجعه به کارت‌های بانکی دیگر نداریم. کنار سقف ۲۰۰ هزار تومانی برداشت از خودپرداز فراموش نکنید حداکثر مبلغی که می‌توانید در تعطیلات نوروزی به کمک دستگاه‌های ATM، موبایل‌بانک، اینترنت بانک و اپلیکیشن‌های موبایلی کارت به کارت کنید، ۱۰ میلیون تومان تعیین شده است و این یکی هم تفاوتی با بقیه روزهای سال ندارد.

افزایش سهمیه بنزین برای سفرهای نوروزی؛ تکذیب شد

سهمیه بنزین نوروز یکی دیگر از عبارت‌های گول‌زننده یا به‌عبارتی یکی دیگر از شایعات تکذیب‌شده روزهای گذشته است. اواسط اسفند زمزمه‌های افزایش سهمیه بنزین به‌خاطر پیک مسافرت‌های نوروزی شنیده شد، اما روز ۲۰ اسفند جعفر سالاری‌نسب در مقام مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفتگو با رسانه‌ها منکر خبر شد.

سهمیه بنزین نوروزی به‌نقل از مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی حرف من‌درآوردی است و مثل سال‌های گذشته اساسا چیزی به اسم سهمیه بنزین نوروزی نداریم. البته جعفر سالاری‌نسب وعده داده باوجود آغاز فصل بهار و تعطیلات نوروز و افزایش حجم سفرهای بین شهری، مشکلی بابت تامین بنزین نوروزی وجود نخواهد نداشت. ان‌شاءالله.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر