|
کدخبر: 323066

حقوق کارگران / افزایش حقوق / واریز حقوق

نمایندگان ملت مدافع کارگران / مجلس با توپ پر آمد!

شاکری با اشاره به رشد تورم و افزایش اجاره بهای مسکن، اظهار داشت: در کنار رشد تورم و هزینه‌های مختلفی از جمله اجاره بهای مسکن که در برخی استان‌ها از نرخ تورم عمومی هم بالاتر است.

اقتصاد نمایندگان ملت مدافع کارگران / مجلس با توپ پر آمد!

اقبال شاکری انتقادات خود را نسبت به بررسی موضوع افزایش حقوق کارگران در پایان سال بیان کرد. او گفت: مسئولان به موضوعات مهمی مانند حقوق کارگران در پایان سال تمرکز نمی‌کنند و به تعویق انداختن بررسی این موضوعات اساسی، بار روانی زیادی را به همراه دارد.

نماینده مردم ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بررسی مسائلی همچون حقوق و دستمزد کارگران باید زودتر از پایان سال به سرانجام برسد، افزود: در رسیدگی حقوق کارگران بسیاری از موضوعاتی همچون میزان نرخ تورم و قانون کار مشخص کرده که چه مقدار افزایش حقوق برای اقشار ضعیف جامعه اعمال شود؛ به تاخیر انداختن تعیین حقوق و دستمزد کارگران زیر سوال بردن مدیریت کشور است.

شاکری با بیان اینکه به تاخیر انداختن تصمیمات اساسی همچون تعیین حقوق و دستمزد و پرداخت مالیات برای معاملات دولتی اثرات منفی در جامعه دارد؛ اظهار داشت: مباحث اساسی نظیر حقوق و دستمزد که مبنای اجرای آن سال آینده خواهد بود باید زودتر از پایان سال به سرانجام برسد تا طعم شیرین آن همراه با بار روانی برای گروهی خاص نباشد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم  گفتمان‌هایی همچون مقایسه حقوق کارگران و کارمندان را نادرست دانست و گفت: تعیین حقوق برای تمام گروه‌ها با گزینه‌هایی که از قبل تعیین شده مشخص می‌شود، بی تردید مقایسه میان دریافتی ماهیانه کارمندان و کارگران درست نیست و هر ساله این مطالب گفته می‌شود چرا که فرمول مشخصی دارد و دارای پارامترها و فاکتورهایی است که نمی‌توان در خصوص آن به راحتی تصمیم گرفت.

عضو کمیسیون عمران در مجلس در ادامه با بیان اینکه بسیاری از کارگران شغل‌های فصلی دارند و امنیت شغلی آنها در خطر است، یادآور شد: کارگران اقشار زحمتکش جامعه هستند که بسیاری از آنان دارای شغل دائمی نیستند و بطور مستمر شاغل نبوده که دستمزد و حقوق مشخصی داشته باشند، بنابراین باید برای پایه حقوق کارگران فصلی تدبیری اندیشید تا از حداقل درآمد با توجه به هزینه‌هایی که در طول سال متحمل می‌شوند، برخوردار باشند.

شاکری با اشاره به رشد تورم و افزایش اجاره بهای مسکن، اظهار داشت: در کنار رشد تورم و هزینه‌های مختلفی از جمله اجاره بهای مسکن که در برخی استان‌ها از نرخ تورم عمومی هم بالاتر است، باید رشد حقوق و دستمزد متناسب با چنین پارامترهایی تعیین شود؛ لذا برای اینکه کارگران از حداقل‌ها استفاده کنند باید تدبیر خاصی برای آنان اندیشید، در حال حاضر شورای شهر تهران  نرخ حمل و نقل عمومی در سال ۱۴۰۳ را بالای ۲۵ الی ۳۰ درصد اعلام کرده است که نشان از افزایش نرخ تورم دارد و به نظر می‌رسد دستمزد کارگران نیز نباید کمتر از این ارقام باشد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با یک تصمیم عاقلانه و با اطمینان خاطر از اینکه قشر زحمتکش و عزیز ما بتوانند یک زندگی مناسبی داشته باشند به زودی افزایش حقوق آنان اعلام شود.

حقوق-کارگران

همچنین سمیه رفیعی (نماینده تهران در مجلس) گفت: کارگران و بدنه کارگری کشور پیش‌آهنگان توسعه و پیشرفت کشور هستند و در امر تولید قاطبه کارها بر دوش جامعه کارگری است. به همین جهت توجه به معیشت جامعه کارگری و قشر کارگر باید از اولویت‌های مهم کشور باشد.

با توجه به اینکه عمده کارگران وقت مفید خود را در مراکز تولیدی و کارخانجات به سر می‌برند و امکان دو شغله یا سه‌شغله شدن را ندارند، حقوق و مزایای آنها باید یک رابطه منطقی با نرخ تورم رسمی کشور داشته باشد و نباید مزد سالیانه آنها به گونه تعیین شود که فشارهای اقتصادی بیش از پیش زندگی و معیشت جامعه کارگری را تحت تاثیر خود قرار دهد.

روز گذشته مقتدایی، نماینده مجلس اظهار کرد: درصورت عدم رعایت قانون برای افزایش حقوق کارگران، وزیر کار باید پاسخگوی مجلس باشد

نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه مجلس بر روی افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم تاکید دارد، گفت: وزیر کار و رفاه اجتماعی به این مسئله توجه و فراست لازم را داشته باشد که اگر قانون رعایت نشود در برابر مجلس باید پاسخگو باشند.

منبع: ایلنا
 • ناشناس ارسالی در

  این نمایندگان مجلس هم چون رای نیاوردند ، گفتند این کار را انحام دهیم تا دولت و مجلس آینده را با چالش روبه کنیم . اگه دلشان به حال کارگران می سوخت تو این ۴ سال این کار را می کردند‌

 • ناشناس ارسالی در

  مرتضوی باید استیضاح بشه

 • میر افشین صفری ارسالی در

  خدا وکیلی مرتضوی در حد وزیر هست قضاوت باشما.

 • ناشناس ارسالی در

  مرتضوی باید استیضاح بشود.اگر حکومت به دن باله اجرای عدالت علی وار هست

 • آریا ارسالی در

  استیضاح وزیر کارراخواهانیم کمرمان راتورم نشکست تصمیمات بی خردانه وزیر کارکمرکارگ ران راشکسته است..

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها