|
کدخبر: 322748

تولید خودرو / صنعت خودرو / بازار خودرو

آمار عجیب تولید خودرو / ایران از فرانسه جلو زد!

انجمن تولیدکنندگان خودروی اروپا اعلام کرد که در سال میلادی گذشته، بیش از یک میلیون خودرو در ایران تولید شده است. این اعلامیه بیان می‌کند که تولید خودرو در ایران در این دوره بیشتر از کشورهایی مانند فرانسه، انگلیس، ایتالیا، روسیه و ترکیه بوده است.

اقتصاد آمار عجیب تولید خودرو / ایران از فرانسه جلو زد!

انجمن تولیدکنندگان خودروی اروپا از رشد ۱۰ درصدی تولید خودرو در جهان طی سال میلادی گذشته خبر داده است. کل خودرو‌های تولیدی دنیا در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل حدود ۷ میلیون دستگاه افزایش یافته و به ۷۵ میلیون و ۶۱۵ هزار دستگاه رسیده است.در سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۶۸ میلیون و ۵۹۸ هزار دستگاه خودرو در دنیا تولید شده بود.

تولید بیش از ۱ میلیون خودرو در ایران

این انجمن تخصصی اروپایی از تولید بیش از یک میلیون دستگاه خودرو در ایران طی سال ۲۰۲۳ خبر داده است. تولید خودرو ایران در این سال ۶۹ هزار و ۵۲۹ دستگاه کمتر از سال قبل بوده است. ایران در سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۱ میلیون و ۷۰ هزار و ۱۹۵ دستگاه خودرو تولید کرده بود، اما در سال ۲۰۲۳ تولید خودرو در ایران به ۱ میلیون و ۶۶۶ دستگاه رسیده است.

تولید خودرو ایران بیشتر از ایتالیا، انگلیس و فرانسه

به گزارش ارائه شده، در سال ۲۰۲۳، ایران تنها ۱.۳ درصد از کل تولید خودروهای جهان را تولید کرده است. با این حال، با وجود کاهش تولید خود، ایران همچنان بیشتر از بسیاری از کشورهای صنعتی خودرو تولید کرده است.

تولید خودرو ایران در سال ۲۰۲۳ از کشورهایی مثل انگلیس، روسیه، ترکیه، تایلند، فرانسه، ایتالیا، مجارستان،‌ رومانی، سوئد و بلژیک بیشتر بوده است. ایران حدود دو برابر ایتالیا و ۴ برابر سوئد در این دوره خودرو تولید کرده است.

چین ۳ برابر آمریکا خودرو تولید کرد

چین بزرگ‌ترین تولیدکننده خودرو جهان در سال ۲۰۲۳ بوده و  ۲۵ میلیون و ۳۴۷ هزار دستگاه خودرو در این مدت تولید کرده و سهم حدود ۳۳ درصدی از کل تولیدات جهان را به خود اختصاص داده است. تولید خودرو چین ۹ درصد در مقایسه با سال قبل از آن رشد داشته است.

ژاپن با تولید ۷ میلیون و ۷۳۴ هزار دستگاه خودرو در رتبه دوم و آمریکا با تولید ۷ میلیون و ۶۲۹ هزار دستگاه خودرو در رتبه سوم از این نظر قرار داشته‌اند. ژاپن با افزایش ۱۷ درصدی تولید خودرو خود توانسته آمریکا را از رتبه دوم جهان به پایین بکشد. البته تولید خودرو آمریکا نیز در این سال ۸ درصد رشد داشته است. تولید خودرو چین بیش از ۳ برابر آمریکا بوده است.

میزان تولید خودرو در برخی کشور‌های دیگر در سال ۲۰۲۳ عبارت است از: ترکیه ۹۶۰ هزار دستگاه، هند ۴  میلیون و ۶۶۹ هزار دستگاه، کره جنوبی ۳ میلیون و ۹۲۶ هزار دستگاه، اندونزی ۱ میلیون و ۱۴۷ هزار دستگاه، آلمان ۳ میلیون و ۹۵۹ هزار دستگاه، ایتالیا ۵۴۲ هزار دستگاه، سوئد ۲۷۶ هزار دستگاه و فرانسه ۹۵۹هزار دستگاه.

منبع: تسنیم
  • ناشناس ارسالی در

    خودروهای ایران همه بی کیفیت هستندبرای همین بیشترتولیدمیشه اگرباکیفیت بود کمترتولیدمیشدچون دقت ووقت بیشتری میبره خودروهای ایران هرروزجان هزاران شهروندرامیگیره لعنت به خودروسازان داخلی

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها