|
کدخبر: 321982

قیمت مسکن / بازار مسکن / قیمت خانه

۳۰ هزار مسکن برای این اشخاص ساخته می‌شود

رئیس کمیته امداد خبرهای خوشی در خصوص ساخت مسکن مددجویان در کشور داد.

اقتصاد ۳۰ هزار مسکن برای این اشخاص ساخته می‌شود

سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت ۳۰ هزار واحد مسکن ویژه مددجویان با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با اشاره به ۱۴ اسفند و سالروز تاسیس کمیته امداد با نفس قدسی حضرت امام (ره) گفت: مسکن از دغدغه‌های اصلی نیازمندان و محرومان است که نهاد‌های انقلاب به ویژه بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اهتمام ویژه‌ای به رفع این دغدغه داشته‌اند.

وی با تقدیر از نگاه دولت سیزدهم به موضوع مسکن محرومان، اظهار کرد: خیران و مردم نیکوکار نیز کمک‌های قابل توجهی در موضوع مسکن مددجویان دارند که لازم است به طور ویژه از آن‌ها تقدیر و تشکر کنیم.

رئیس کمیته امداد با اشاره به جامعه هدف برنامه مسکن کمیته امداد به ویژه در خصوص تفاهم‌نامه ۳۰ هزار واحدی با بنیاد مسکن، تاکید کرد: اولویت نخست در واگذاری مسکن به مددجویان، خانواده‌های سه نفر به بالا هستند که در شهر و روستا سکونت دارند.

بختیاری با بیان اینکه در روستا‌ها با اقدامات انجام شده، در حال حاضر خانواده سه نفر به بالا فاقد مسکن نداریم، اضافه کرد: با اتمام مراحل ساخت مسکن در قالب تفاهم‌نامه با بنیاد مستضعفان و بسیج سازندگی، تمام خانواده‌های ۲ نفره روستایی نیز صاحب مسکن خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص تامین مسکن خانواده‌های تک نفره نیز لازم است برنامه‌ریزی با بنیاد مسکن انجام شود.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه تفاهم‌نامه ۳۰ هزار واحدی با بنیاد مسکن شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت را نیز شامل می‌شود، گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه ارزان‌قیمت برای جامعه هدف این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده است و مراحل اجرایی ساخت خانه‌ها توسط بنیاد مسکن انجام خواهد شد.

بختیاری تصریح کرد: در اجرای این تفاهم‌نامه از کمک‌های خیران و مردم نیکوکار نیز استفاده خواهد شد تا به لطف الهی حداکثر ظرف مدت ۲۴ ماه این ۳۰ هزار واحد مسکونی احداث و در اختیار مددجویان قرار گیرد.

غلامرضا صالحی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه صفر تا ۱۰۰ واحد‌ها از تهیه نقشه تا پایان عملیات اجرایی توسط بنیاد مسکن انجام خواهد شد، گفت: برای ساخت این واحد‌ها تسهیلات ۵ درصد با بازپرداخت ۲۰ ساله در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بازپرداخت این تسهیلات ۲ سال دوره تنفس دارد و کمیته امداد نیز کمک‌های بلاعوض و کمک‌های خیران را در اختیار قرار خواهد داد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به تفاهم‌نامه قبلی کمیته امداد با بنیاد مسکن، اضافه کرد: این تفاهم‌نامه با همکاری بنیاد مسکن، کمیته امداد و بسیج سازندگی برای ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی مددجویان بوده که عملیات اجرایی آن به پایان رسیده و تا پایان ماه مبارک رمضان ۳۳ هزار واحد به جامعه هدف تحویل می‌شود.

منبع: فارس
  • ارسلان حبیبی ارسالی در

    درودوسپاس ازشما این مسکن‌ها که زمان آقای روحانی مهر بودن وزمان آقای رئیسی شهید شدن مسکن ملی بنده خودم سرطان داشتم دوبارعمل کردمه الان هم شیمی درمانی میشم بادوتافرزندی که معلول هستن همسری مریض احوال دارم فرزندانم ۷ساله ثبت نام کردیم طرح دومعلولیتی بهزیستی شهرستان شهرکرد تااین لحظه که هیچ خبری نیست برا خونه حتا پول رهن خونه هم نداریم هیچ جایی هم جوابگو نیست فقط پاس کاری میکنن اگه راهی جایی که واقعن کمک به بنده وفرزندان معلولم بشه لطفن راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها