|
کدخبر: 320900

خودرو فرسوده/معاینه فنی/بیمه خودرو

تردد بدون معاینه فنی ممنوع / پلیس با جدیت برخورد می کند

رئیس پلیس راهور فراجا اعلام کرده است که از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی جلوگیری می شود.

اقتصاد تردد بدون معاینه فنی ممنوع / پلیس با جدیت برخورد می کند

معاینه فنی یکی از اقداناتی است که رانندگان باید برای تست سلامت خودرو، این اقدام را انجام دهند تا هوای پایتخت را از این بیشتر آلوده نکنند.

سردار سید تیمور حسینی در هفتاد و نهمین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی گفت: در طرح نوروزی ۱۴۰۲، یک هزار و ۲۱۷ نفر از هموطنان جان خود را در تصادفات جاده‌ای از دست دادند که در مقایسه با سال گذشته افزایش ۶ درصدی داشته است.

­این مقام انتظامی افزود: استان‌های فارس، سیستان و بلوچستان و خراسان بیشترین تصادفات و استان‌های البرز، یزد، ایلام کمترین تصادفات جاده‌ای را در طرح نوروزی ۱۴۰۲ ثبت کرده اند.

­وی با بیان اینکه ­خستگی، خواب‌آلودگی و سرعت بالا علت ۶۴ درصد از تصادفات بوده است،افزود: ۶۸ درصد از مصدومیت‌های تصادفات جاده‌ای به دلیل نبستن کمربند ایمنی سرنشینان در خودرو‌ها بوده است.

­رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه برای طرح نوروزی ۱۴۰۳ حدود ۸۷ هزار نفر در حالت آماده‌باش هستند، گفت: از هموطنان درخواست می‌کنیم که در جاده‌ها نکات ایمنی را رعایت و از تردد در زمان تاریکی پرهیز کنند.

­این مقام انتظامی گفت: در نوروز ۱۴۰۳ مدیریت و کنترل سرعت متوسط به طور دقیق رصد و اعمال می‌شود و هیچ گذشت و اغماضی نخواهد شد و از مسافرت رانندگان مرتکب تخلفات پرخطر ممانعت می‌شود.

­سردار حسینی افزود: از وزارت بهداشت درخواست می‌کنیم تمامی بیمارستان‌ها را در ایام نوروز در حالت آماده‌باش قرار دهد و حتی از بیمارستان‌های خصوصی هم درخواست کند تا آنها هم آمادگی خدمات‌رسانی به مصدومان تصادفات را داشته باشند.

­این مقام انتظامی از اجرایی شدن کروکی الکترونیک در تمامی استان‌ها خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این طرح، مردم راحت‌تر می‌توانند خسارات خود را از تصادفات و شرکت‌های بیمه بگیرند.

رئیس پلیس راهور فراجا، گفت: معافیت ۴ ساله معاینه فنی خودرو پس از تولید باید لغو شود و لازم است سن معافیت فنی خودرو‌ها به ۲ سال کاهش یابد.

چند وقتی است که بحث تاثیر نقص فنی خودرو‌ها در تصادفات مطرح شده است و حالا احتمالا به همین دلیل، سن معافیت معاینه فنی خودرو‌ها به ۲ سال کاهش می‌یابد.

بر اساس جدیدترین اخبار خودرو، قرار است سن معافیت معاینه فنی خودرو‌ها کاهش پیدا کند. سردار تیمور حسینی در بازدید از مجتمع بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به‌مناسبت روز ملی هوای پاک گفت موضوع ترافیک یک مورد خاص است و از دیدگاه‌های متنوع، فعالیت و کیفیت این سیستم روی حیات همه انسان‌ها تاثیرگذار خواهد بود؛ زیرا مخاطب این سیستم، تمامی افراد جامعه است و همه موظفند در قبال بالا رفتن کیفیت و استاندارد این سیستم کمک و احساس مسئولیت کنند.

وی در ادامه توضیحات خود درباره نقش خودرو در مورد ترافیک اظهار کرد در کنار موضوع راه و عامل انسانی، خودرو نقش مهمی را در سیستم ترافیک ایفا می‌کند و در دو موضوع بسیار مهم یعنی زیست محیطی و حفظ جان انسان‌ها آثار بسیار بدی نشان داده و باید در طراحی خودرو نیز این موضوع‌ها قابل توجه باشند. سردار حسینی همچنین بیان کرد در دنیای امروز و با پیشرفت فناوری، نگاه جامعی نسبت به خودرو وجود دارد که با کمترین مقدار آلایندگی و بیشترین مقدار ایمنی در حال تولید است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها