|
کدخبر: 319897

گردشگری/اقتصاد/سفر

دربهای ایران به روی گردشگران باز شد/تولید محتوای اینفلوئنسرهای این ۲۰کشور در ایران

در یک نشست مرتبط با برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران که امروز در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی برگزار شد، علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، بیان کرد که نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

اقتصاد دربهای ایران به روی گردشگران باز شد/تولید محتوای اینفلوئنسرهای این ۲۰کشور در ایران

وی اظهار داشت که این نمایشگاه، که به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های کشور شناخته می‌شود، در ۲۰ سالن و در مساحتی بالغ بر ۶۰ هزار متر مربع و با مشارکت ۹۸۷ غرفه برگزار خواهد شد. از این تعداد سالن‌ها، ۹ سالن به شرکت‌های دانش بنیان اختصاص داده شده‌اند، یک سالن با حضور مشارکت کنندگان خارجی و یک سالن به گردشگری سلامت اختصاص داده شده است. همچنین، برای هر استان نیز تم ها و برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته شده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی افزود: حضور گروه‌های آئینی یکی از ویژگی‌های دیگر نمایشگاه است همچنین بخش گردشگری خوراک به صورت ویژه دیده شده است. یکی از جلوه‌های نمایشگاه امسال حوزه سرمایه گذاری است. در این چند روز ۶۰۰ بسته سرمایه گذاری در کنار ۱۵۰۰ فرصت سرمایه گذاری با مشارکت معاونان استانداری‌ها ارائه می‌شود.

شالبافیان تصریح کرد: کشورهای روسیه، ترکیه، مالزی، اندونزی، تایلند، ازبکستان، ویتنام، تاجیکستان، زیمباوه، تانزانیا و سریلانکا در این نمایشگاه غرفه دارند. همچنین برای شرکت کنندگان خارجی فضاهای گفت وگو تهیه شده است. ضمن اینکه ۶۹ دفتر خدمات مسافرتی خارجی به غیر از دفاتری که غرفه دارند اعلام حضور کردند که بیشتر از شهرهای کازان و سنت پترزبورگ روسیه هستند.

وی افزود: بازدیدکنندگانی از مالزی اندونزی، عراق و تونس خواهیم داشت. همچنین مسئولانی از جمله دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و هیأت همراه، دبیر کل اکو و سازمان همکاری‌های اسلامی و رئیس کمیته گردشگری ازبکستان به نمایشگاه ملی آیند. دانشجویان بیش از ۲۰ دانشگاهی که رشته گردشگری دارند نیز در این برنامه حضور دارند.

وی گفت: در نمایشگاه، رویدادهای جانبی متعددی از جمله نشست با معاونت‌های عمرانی و رؤسای شوراهای شهرها برگزار می‌شود. همچنین نشست شهرداران سه شنبه ۲۴ بهمن برگزار خواهد شد. میزگردها و دوره‌های آموزشی نیز یکی از اصلی ترین بخش‌های نمایشگاه است.

معاون گردشگری گفت: باید نتایج برگزاری نمایشگاه ارزیابی شود اما اینجا محلی برای نمایش و عرضه داشته است این یکی از اصلی ترین اهداف است. به همین دلیل یکی از تم های نمایشگاه، سرمایه گذاری است. پاسخ به سوالات سرمایه گذاران در این نمایشگاه انجام می‌شود. نمایشگاه یکی از مهمترین محفل ذی نفعان است پس باید هدفمند و پر شور برگزار شود.

وی ادامه داد: ۲۰ اینفلوئنسر از کشورهایی از جمله چین، مالزی و برزیل به ایران برای تولید محتوای گردشگری می آیند. تولید محتوای خوبی در حوزه گردشگری کشورهای که لغو روادید شده، انجام شده است که بخشی از آنها در نمایشگاه رونمایی می‌شود. از کشورهای لغو روادید شده آژانس‌های گردشگری نیز در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند.

شالبافیان گفت: حضور گروه‌های رسانه‌ای را در کشور داشته‌ایم. این کار مستمری است که همیشه انجام می‌شود. بازیگر بالیوودی نیز به ایران آمد و چند وقت پیش یک نشست رسانه‌ای هم برگزار کرد.

مصطفی فاطمی مدیرکل گردشگری داخلی در این نشست گفت: تم نمایشگاه سال بعد مشخص شده است. تم هر استان را اداره کل‌های میراث فرهنگی مشخص و طراحی کرده‌اند.

وی افزود: سال قبل که بخش‌هایی، موضوع خوراک بیشتر دیده شد، انتقاد به نمایشگاه افزایش پیدا کرده بود. سعی کردیم این موضوع را حل کنیم امسال اعلام شد که خوراک حذف می‌شود باز هم انتقاد کردند به همین دلیل گفتیم یک بخش جدا برای آن در نظر گرفته شود ۲۶ گروه آئینی نیز در برنامه حضور دارند. عمده مشکل ما آب و هواست و گروه‌های موسیقی ترجیح می‌دادند که در سالن برنامه داشته باشند. زمان بندی اجرای برنامه‌های موسیقی اعلام می‌شود.

نیما آذری رئیس هیأت مدیره مؤسسات آموزشی گردشگری کشور در این نشست گفت: در این نمایشگاه ریاست کمیته آموزش نمایشگاه را نیز بر عهده دارم.

وی گفت: ساختار نمایشگاه به سبب نوع مخاطب و تنوع رویداد نمی‌تواند ساختار عمیق با زمان مکفی باشد به همین دلیل به معرفی پتانسیل‌ها می‌پردازیم بنابراین ۴۲ برنامه برگزار می‌شود.

چالش‌های سرمایه گذاری و واکاوی ظرفیت‌های نوظهور از جمله برنامه‌های آموزشی این چند روز است. همچنین ۷ پنل و ۲۴ کارگاه آموزشی از جمله گردشگری کشاورزی آینده گردشگری در عصر هوش مصنوعی و… را داریم.

نیک بین دبیر همایش گردشگری سلامت در نمایشگاه نیز گفت: این همایش در دو روز اول نمایشگاه برگزار می‌شود همچنین پیرامون گردشگری سلامت، ۸۵ مقاله ارزشمند به دست ما رسیده است. با داوری انجام شده تا کنون ۵۱ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است و برنامه ریزی برای ۶ پنل تخصصی انجام شد.

در این نشست اعلام شد که ۶۰۰ بسته سرمایه گذاری در نمایشگاه گردشگری ارائه می‌شود. همچنین ۴۶۳ شرکت شامل بوم گردی‌ها، آژانس‌ها و مجتمع‌های گردشگری در ۹ سالن به موضوع سرمایه گذاری می‌پردازند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها