|
کدخبر: 177195

قیمت طلا به کجا رسید؟

قیمت جهانی طلا در معاملات هفته گذشته ۰.۷ درصد کاهش یافت و به ۱۸۹۱ دلار و ۵۹ سنت در پایان معاملات رسید.

اقتصاد قیمت طلا به کجا رسید؟

به نقل از رویترز، پس از آنکه آمارهای بازار کار امریکا رشد مورد انتظار را محقق نکرد نرخ طلا روز جمعه شاهد افزایش بود و از پایین‌ترین رقم ۲ هفته احیر فاصله گرفت، اما همچنان در مسیر ثبت بیشترین افت هفتگی از ماه مارس باقی ماند.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۱۱ درصد افزایش به ۱۸۹۱ دلار و ۵۹ سنت رسید. در اوایل جمعه نرخ طلا به پایین‌ترین رقم از ۱۹ می‌یعنی ۱۸۵۵ دلار و ۵۹ سنت رسیده بود. در پایان معاملات هفتگی نرخ طلا حدود ۰.۷ درصد کاهش را تجربه کرد. نرخ فلز زرد در پایان معاملات آتی روز جمعه برای تحویل در ماه اوت هم با یک درصد رزشد به ۱۸۹۲ دلار رسید.

جیم ویکوف، تحلیلگر موسسه کیتکو متالز در این باره گفت: «با توجه به آمارهای ضعیف بازار کار امریکا ما شاهد رشد نسبی نرخ طلا هستیم... فعالان بازار انتظار آمارهای بهتری از بازار کار امریکا داشتند و زمانی که این اتفاق رخ نداد، نرخ طلا ترمیم شد.»

بر اساس آمارهای رسمی تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در بخش غیرکشاورزی امریکا طی ماه گذشته به ۵۵۹ هزار شغل رسید، در حالی تحلیلگران شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز ۶۵۰ هزار فرصت شغلی را پیش‌بینی کرده بودند. این در حالی بود که سفارشات جدید ثبت شده برای کالاهای امریکایی طی ماه آوریل بیش از حد انتظار کاهش داشت.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای جهانی اندکی از بالاترین رقم ۳ هفته گذشته فاصله گرفت و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند. همچنین شاخص سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت امریکا شاهد اندکی کاهش بود.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...