|
کدخبر: 144857

عقب نشینی گسترده سکه بازان آغاز شد

ارزش سکه در ۲۰ روز اخیر بیش از ۲۵ دلار کاهش پیدا کرده است. یک معامله گر در نوزدهمین روز آذرماه با یک سکه می‌توانست اقدام به خرید ۴۸۲ دلار کند.

 با این حال، دیروز فروش یک سکه معادل با ۴۵۶ دلار برای معامله گر به همراه داشت. کاهش ارزش دلاری سکه نشان می‌دهد که معامله گران از بازار فلز گران بهای داخلی به طور مشهودی عقب نشینی کردند.

حباب سکه هم این مسئله را به خوبی نشان می‌دهد. دیروز فاصله قیمت بازاری سکه با ارزش ذاتی آن تا محدوده ۹/۲ درصدی پایین رفت. چنین نشانه هایی احتمال افت بیشتر سکه امامی را افزون می‌کنند.

با این حال، به احتمال زیاد، معامله گران به این نکته دقت دارند که سکه درحال‌حاضر بالای ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ارزش دارد، در نتیجه بازیگران این بازار به راحتی هم دست به فروش نخواهند زد، مگر اینکه دلار افت معناداری را تجربه کند.

برگشت سکه به کانال صعودی؟

دیروز سکه توانست حمایت ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را حفظ کند و این موضوع بازار را تا حدی از سناریوی ریزش قیمت دور کرد. سکه اکنون در گام اول هدف ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی را پیش روی خود دارد و تنها در صورتی می‌تواند، انتظارات کاهشی را بار دیگر برای خود متصور ببیند که به زیر ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برود. شرایط بازار به گونه‌ای است که بیشتر معامله گران انتظار آخر هفته آرامی را برای فلز گران بهای داخلی دارند. با این حال، در صورت عبور سکه از محدوده ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، مرز ۱۲ میلیون تومانی یک بار دیگر مورد آزمون قرار خواهد گرفت. البته انتظارات میان مدت هم چنان کاهشی است و بیشتر معامله گران حاضر در بازار به دنبال کسب سودهای کوتاه مدت هستند.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر