|
کدخبر: 127049

یارانه جدید ۱۲۰ هزار تومانی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

طرح یارانه خرید کالا قدم اول را در مجلس برداشته و نمایندگان کلیات آن را تصویب کرده‌اند و براساس آن قرار است پرداخت آن از مهر ماه آغاز شود، آیا نخستین مرحله آن در ماه جاری پرداخت می‌شود؟

اقتصاد یارانه جدید ۱۲۰ هزار تومانی به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

 کلیات طرح پرداخت یارانه ۶۰ و ۱۲۰ هزار تومانی تصویب شده و براساس اظهارات نمایندگان مجلس قرار است از مهر ماه به مدت شش ماه این یارانه به ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور پرداخت شود.

براساس این طرح تا پنج نفر از خانوارهای ایرانی مشمول دریافت این یارانه می‌شوند اما به همه افراد مبلغ یکسانی پرداخت نمی‌شود، به عبارت دیگر ۲۰ میلیون نفر از جمعیت که کم‌درآمد یا تحت پوشش نهادهای حمایتی مثل بهزیستی و کمیته امداد هستند به ازای هر نفر ۱۲۰ هزار تومان تا سقف ۶۰۰ هزار تومان(سقف پنج نفر) دریافت می‌کنند.

گروه دوم نیز که جمعیت ۴۰ میلیون نفری را شامل می‌شود به ازای هر فرد ۶۰ هزار تومان تا سقف ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند، اما این یارانه به صورت نقدی نیست و به صورت اعتبار خرید کالاهای اساسی به خانوارها داده می‌شود.

آیا این طرح در مهر ماه اجرا می‌شود؟

بهزاد رحیمی، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: طرح پرداخت یارانه کالا که در روز گذشته کلیات آن تصویب شد نتوانستیم جزییات آن را تصویب کنیم و فعلا تا دو هفته آینده امکان رسیدگی به آن فراهم نیست.

به گفته وی، با توجه به این که طی دو هفته آینده جلسات مجلس برگزار نمی‌شود و جلسه بعدی در روز ۲۷ مهر ماه برگزار می‌شود بررسی نهایی این طرح نیز به اواخر مهر ماه موکول شده است.

رحیمی با اشاره به مخالفت نماینده دولت با این طرح، عنوان کرد: در این خصوص نماینده دولت گفت که امکان اجرایی کردن آن نیست اما دولت باید برای آن فکری کند منابع تامین این طرح نیز پیش‌بینی شده ولی با این شرایط چاره‌ای نیست و مردم در فشار هستند.

این نماینده مجلس درخصوص منابع مالی این طرح اظهار کرد: در پایان بخشی از منابع پرداخت این یارانه از طریق فروش اموال مازاد سازمان‌ها در نظر گرفته شده، این بخش منابع خیلی خوبی است که تا به الان مقاومت داشتند و مشمولان نیز از طریق سازمان برنامه‌وبودجه شناسایی می‌شوند.

 

 

منبع: رصد اقتصادی
 • ناشناس ارسالی در

  نمایندگان مجلس وقوه مجریه اساسا" مثل یک انسانی که دوراندیش وصاحب تفکر نیست وآنچه را برای زندگی وحیات خود بدان نیاز دارد درکمتر چند روز با ریخت وپاش وخوشگذرانی ازبین میبرد ونه تنها خود را فقیر بلکه اطرافیان خود را بعذاب گرفتار میکند . گرچه براین باورم که عقبه جمهوری اسلامی انجا که بمردم برمیگردد بشدت تضعیف شده است . ووجود نمایندگانیکه که پشتوانه رای کافی ندارنددرفشاربیش ازحد درتصمیماتشان سبب ساز سقوط بدره هلاکت خواهند شد

 • پارسا ارسالی در

  به بابک زنجانی به مهدی هاشمی به کارکنان بانک مرکزی به مدیران محترم نجومی بگیر و......

 • ناشناس ارسالی در

  زندگی هر روز سخت تر از دیروز میشه لعنت به آنهایی که مسبب این بدبختی اند... هر کاری می کنیم دخل با این خرج لعنتی نمی خونه... آقایون همه از دم کاخ نشینن... لعنت لعنت

 • ناشناس ارسالی در

  این طرح جدید یارانه 120 هزار تومنی نقدی باشه خوبه بدبختیه هیچ در آمدی نداره میخاد بره دکتر اونوقت کالای برنج و روغن جای پول بده به دکتر

 • خدایا خودت کمک کن ارسالی در

  زندگی سخت شده ما ک. کارگر هستیم همیشه یکمون گرو دوهست قسطها می مونه ارزوی ی دونه مو ز. به. دلم بچمون مونده فکری بکنیدمسئولین مردم بیچاره شدن

 • ناشناس ارسالی در

  ایا رهبر انقلاب هم یارانه دریافت میکند

ارسال نظر