|

بخوانید :

کدخبر: 278427

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت زعفران در راه است

مدیر سازمان تعاون روستایی در حالی از افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت خرید توافقی زعفران در امسال خبر داد که خرید توافقی از هفته آینده در استان آغاز می‌شود.

اصناف افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت زعفران در راه است

سیدحسن رضوی از آغاز خرید توافقی زعفران از هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل خرید زعفران در خراسان جنوبی، از هفته آینده زعفران به صورت توافقی از کشاورزان استان خریداری می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال برای خرید محصول توافقی زعفران ۴ مرکز در سطح استان فعال خواهد بود گفت: مراکز در شهرستان‌های بیرجند، قاین، سرایان و فردوس آماده خرید محصول زعفران از بهره‌برداران خواهد بود.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه قیمت زعفران توافقی امسال ۱۰۰ درصد افزایش دارد، افزود: قیمت زعفران نگین ۴۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، زعفران شبه نگین ۳۳ میلیون تومان، پوشال مرغوب ۳۲ میلیون تومان، و پوشال معمولی ۳۱ میلیون تومان است.

رضوی با بیان اینکه قیمت زعفران دسته پیچ هم ۲۵ میلیون تومان تعیین شده است افزود: ۳۰ درصد رقم قیمت خریداری شده زعفران از کشاورز به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: زعفرانی که از بهره‌بردار خریداری می‌شود به مدت ۳ ماه در مراکز ما به صورت امانت نگهداری می‌شود که در این مدت اگر در بازار آزاد قیمت زعفران بیشتر باشد کشاورز می‌تواند بیاید و محصول خود را تحویل بگیرد تا بتواند در بازار آزاد به فروش برساند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...