|

بخوانید :

کدخبر: 233595

خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش در زاهدان با اشاره به سختی کار معلمان در مناطق مرزی و محروم اظهار داشت: برای معلمان این مناطق رتبه بندی هر چهار سال انجام خواهد شد.

آموزشی خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان

 یوسف نوری روز پنجشنبه در دیدار و نشست صمیمی با معلمان منتخب سیستان و بلوچستان با اشاره به سختی کار معلمان در مناطق مرزی و محروم اظهار داشت: برای معلمان این مناطق رتبه بندی هر چهار سال انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعلیم و تربیت موضوعی مهم و گسترده است، افزود: با تدوین سند تحول بنیادین، کار بزرگی در حوزه سیاست گذاری در نظام تعلیم و تربیت انجام شد.

وزیر آموزش و پرورش تربیت تمام ساحتی دانش آموزان را مصداق بارز مفهوم حکمت عنوان کرد و گفت: فراهم کردن فرصت های یادگیری برای همه دانش آموزان به عنوان یکی از اهداف سند تحول بنیادین، هنر معلمان است.

وی تصریح کرد: تربیت تمام ساحتی به معنای سواد چند بعدی دانش آموزان است و تربیت افرادی که در این استان برای حفاظت از امنیت کشور، شهید می‌شوند، نمونه بارز این نوع تربیت است.

نوری به مشکلات خاص آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: رشد جمعیت این استان هفت برابر میانگین کشوری است و این موضوع کار را خیلی سخت می کند.

وی با اشاره به مشکلات آموزش مجازی در مدارس، خاطر نشان کرد: در یادگیری ترکیبی به آموزش و الگوی خاص نیاز داریم، چرا که اکثر معلمان و اولیا بدون اطلاعات و آگاهی لازم با موضوع یادگیری ترکیبی مواجه شده اند.

وی ادامه داد: نتیجه همه اقدامات و فعالیت های انجام شده در آموزش و پرورش در مدرسه دیده می‌شود و به همین دلیل نگاه ما فقط باید به مدرسه و معلم باشد.

وزیر آموزش و پرورش بر ادامه فعالیت حضوری مدارس تاکید کرد و خطاب به معلمان و مدیران گفت: باید مدارس را باز نگه داریم.

وی با تاکید بر لزوم پرداخت به موقع حق التدریس معلمان گفت: دوره های ضمن خدمت باید نتیجه عملی در کار معلمان داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تعامل با سایر دستگاه‌ها و نهادها موجب موفقیت آموزش و پرورش خواهد شد و در پیشبرد اهداف کمک زیادی می کند.

نوری تصریح کرد: گزینش و انتخاب معلم باید به روشی صحیح و اصولی انجام شود و نیروهایی که انتخاب می‌شوند باید آموزش های لازم برای انجام کار حرفه ای را دریافت کنند.

وی با اشاره به دغدغه معلمان و دانش آموزان سیستان و بلوچستان در خصوص اینکه کتب درسی چاپ جدید به این استان نمی‌رسد، گفت: کتاب‌های چاپ جدید باید به موقع به این استان ارسال و این مشکل بررسی و پیگیری شود.

وزیر آموزش و پرورش از سه برابر شدن سرانه مدارس مناطق مرزی و محروم خبر داد و گفت: این اقدام با هدف اجرای عدالت ترمیمی انجام شده است.

نوری با تشکر از خیران مدرسه ساز و مدرسه یار خطاب به مدیران مدارس گفت: سعی کنید در هر جایی برای مدرسه خود یک حامی پیدا کرده و با بخش‌های مختلف ارتباط برقرار کنید چرا که مدرسه کانون تربیتی محله است.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...