|

بخوانید :

کدخبر: 219197

درآمد میلیاردی آموزش و پرورش از شبکه شاد + جزئیات

با کاهش محدودیت‌های کرونا سرپرست آموزش و پرورش اعلام کرد که مدارس ابتدایی و متوسطه اول به صورت حضوری بازگشایی ‌می‌شوند. با این حال تکلیف اپلیکیشن آموزشی شاد چه می‌شود؟

آموزشی درآمد میلیاردی آموزش و پرورش از شبکه شاد + جزئیات

پس از دو سال آموزش مجازی دانش‌ آموزان، روز گذشته سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که از امروز (اول آذر) مدارس ابتدایی و متوسطه اول به صورت حضوری بازگشایی می‌شوند.

با شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامت افراد، دولت‌ها تصمیم به آموزش از طریق مجازی گرفتند. اپلیکیشن شاد در ایران برای ارتباط آسان بین دانش آموز و معلمان طراحی شد تا در ایام شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، لطمه‌ای به یادگیری و تدریس دروس مقاطع مختلف تحصیلی وارد نشود.

تکلیف شاد پس از کرونا

با توجه به واکسیناسیون درصد زیادی از مردم جامعه و بازگشت دانش‌آموزان به مدارس طبیعتا آمار استفاده از از اپلیکیشن شاد تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کند. تکلیف شاد پس از کرونا چه می‌شود؟

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش دولت پیشین درباره تکلیف شاد پس کرونا اینگونه اظهار کرد که سامانه شاد در داخل سیستم آموزشی می‌ماند، شاد بعد از گذر از این ایام و شرایط بحرانی احتمالاً باید دچار دگردیسی‌ها و تغییراتی بشود تا بتواند در زیست بوم آموزشی حضور داشته باشد.

حاجی میرزایی وزیر آموزش‌ و پرورش پیشین در این باره گفته بود که اپلیکیشن شاد حذف نخواهد شد و در واقع در آینده مکمل آموزش خواهد بود. به عنوان مثال ممکن در روزهای تعطیلات رسمی هم آموزش از طریق این اپلیکیشن ادامه داشته باشد تا ضربه‌ای به آموزش وارد نشود.

محمدرضا نیک‌نژاد کارشناس آموزش  گفت: شاد از زمان شروع فعالیت خود آش دهن‌سوزی نبوده است، اما مسئله آموزش مجازی در ایران نه تنها با حضوری شدن مدارس نباید حذف شود بلکه باید بیشتر بهینه‌سازی و تکمیل شود.

نیک‌نژاد ادامه می‌دهد: اپلیکیشن شاد نباید از آموزش حذف شود چرا که به طور مثال معضل آلودگی هوا هر ساله وجود دارد و در برخی از موارد باعث تعطیلی طولانی مدت مدارس می‌شود، در این مواقع شاد و آموزش مجازی می‌توانند به ادامه روند آموزش کمک بسیاری کنند.

با این حال هنور برنامه وزارت آموزش و پرورش دولت سیزدهم برای چگونگی ادامه فعالیت اپلیکیشن شاد مشخص نیست.

درآمد شاد چقدر است؟

با وجود اینکه قرار بود استفاده از اپلیکیشن شاد رایگان باشد، اما براساس گزارش‌های به دست آمده درامد وزارت آموزش و پروش در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ چیزی معادل ۵۰ میلیارد تومان بود.

همچنین مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش تأیید کرده بود که این وزارتخانه درآمد ماهانه ۱۵۰ میلیارد تومانی از سامانه شاد دارد؛ درآمدی که مجموع یکسال آن هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان را نصیب خزانه آموزش و پرورش می‌کند.

این در حالی است که پس از چندی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درآمد ۱۵۰ میلیاردی وزارت تکذیب کرد و گفت: هیچ گونه درآمدی از این محل عاید این وزات‌خانه نشده است.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...