|

بخوانید :

کدخبر: 234032

هوای بد کار دست این هواپیما داد!

پرواز شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر تهران - یاسوج ظهر روز امروز( شنبه) به علت وجود باد شدید و شرایط نامناسب آب و هوایی در یاسوج، به تهران بازگشت.

حوادث هوای بد کار دست این هواپیما داد!

مدیر فرودگاه یاسوج اظهار داشت: پرواز امروز تهران به یاسوج به علت وزش باد های شدید عرضی اجازه فرود هواپیما را به خلبان نداد و به همین علت به تهران بازگشت.

عنایت انصاری فرد افزود: تصمیم نهایی در خصوص نشست و برخاست هواپیما به عهده خلبان می باشد.

اعطای مجوز پروازهای بین المللی به فرودگاه یاسوج مهرماه امسال در سفر رییس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد مصوب شد.

هم اکنون هر هفته ۶ پرواز از فرودگاه یاسوج به تهران انجام می شود و مجوز پرواز از یاسوج به شهر مقدس مشهد وجود دارد اما به دلیل شیوع کرونا این پرواز مدتی لغو شده است.

براساس برنامه ریزی انجام شده قرار است پرواز از این فرودگاه به مقاصد کیش و عسلویه نیز در آینده نزدیک محقق شود.

ایجاد پروازهای بین المللی در فرودگاه یاسوج افزون بر رفاه حال مسافران به ویژه زائران کربلا و نجف با فراهم شدن زمینه ورود جهانگردان منجر به توسعه اقتصادی و ارزآوری می شود.

سالیانه سه هزار جهانگرد و سه میلیون ایرانگرد از جاذبه های دیدنی کهگیلویه و بویراحمد بازدید می کنند.

ساخت فرودگاه یاسوج از مصوبه‌ های سفر خردادماه ۱۳۷۳ رهبر معظم انقلاب به کهگیلویه و بویراحمد بود و در سال ۱۳۷۶ نیز افتتاح شد.

فرودگاه یاسوج تا سال ۱۳۹۳ یکی از محدودترین باندهای فرودگاهی کشور را داشت و طول باند آن ۲ هزار و ۶۰۰ متر و pcn باند آن نیز (میزان فشردگی آسفالت در واحد مترمربع) ۲۶ بود. 

ظرف ۳۰ ماه بزرگترین پروژه عملیات خاکی فرودگاهی کشور و کهگیلویه و بویراحمد با حجم یک میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب در فرودگاه یاسوج انجام شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...