|

بخوانید :

کدخبر: 201393

پورابراهیمی: اولویت اصلی بانک مرکزی مدیریت تورم باشد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تقویت ارزش پول ملی از اولویت‌های مهم مجلس در حوزه مالی بانکی است گفت: دولت باید هر چه سریعتر رییس کل جدید بانک مرکزی را معرفی کند.

بانک و بیمه پورابراهیمی: اولویت اصلی بانک مرکزی مدیریت تورم باشد

محمد رضا پورابراهیمی با اشاره به این که باید هر چه سریعتر رییس کل جدید بانک مرکزی معرفی شود اظهار داشت: انتخاب رییس کل بانک مرکزی از اختیارات وزیر اقتصاد محسوب می‌شود و قبل از تشکیل کابینه در این زمینه رایزنی‌هایی با کمیسیون اقتصادی انجام گرفت، اما اخیرا مشورت خاصی با کمیسیون اقتصادی صورت نگرفته است.

وی افزود: با توجه به شرایط ارزی کشور و لزوم تصمیمات فوری در خصوص سیاست‌های ارزی که اخیرا با التهابات نیز روبرو بودیم، منتظر هستیم هر چه زودتر رییس کل جدید بانک مرکزی تعیین شود.

نماینده مردم کرمان درباره شاخصه‌های رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: این فرد باید سابقه فعالیت ارزی و بانکی را در کارنامه خود داشته باشد تا بتواند مسائل کشور در این دو موضوع را حل کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: اولویت اول کشور در حوزه بانک مرکزی مدیریت تورم است و باید با اعمال سیاست‌های پولی باعث کاهش نرخ تورم شود و هیچ اولویتی برای ما در بانک مرکزی مهم‌تر از تقویت ارزش پول ملی نیست.

وی اضافه کرد: کسی که می‌خواهد سکان دار بانک مرکزی باشد باید بر موارد علمی و نظام ارزی، مالی و بانکی کشور اشراف کامل داشته باشد و امیدواریم دولت با همین مشی و روش رییس کل بانک مرکزی را انتخاب کند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...