توصیه یک نماینده مجلس به مردم: فعلا خودرو نخرید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: وقوع سیل باعث شده تا دلالان زیر سایه بی‌توجهی و غفلت مسئولان زمینه افزایش نرخ خودرو را فراهم کنند.

گسترش نیوز - محمدرضا منصوری با اشاره به افزایش نرخ خودرو در روزهای اخیر، گفت: باوجود اینکه نرخ خودروهای داخلی ارتباطی با نرخ ارز ندارند اما با نوسانات ارزی نرخ چهارچرخ‌ها نیز افزایش و کاهش پیدا می‌کند و از آنجایی که دلار در روزهای اخیر افزایش نرخ داشت گرانی خودرو نیز دور از انتظار نبود.

anbarirankhodro.jpg

 دلالان برای دولت تعیین تکلیف می‌کنند

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوداگران به دنبال افزایش نرخ خودرو در پی بالا رفتن نرخ دلار هستند، افزود: درحال‌حاضر دلالان برای دولت تعیین تکلیف می‌کنند به طور مثال زمانی که این افراد تصمیم می‌گیرند آبلیمو را گران کنند به راحتی این امر را اجرایی می‌کنند.

 وی با بیان اینکه مادامی که سود بانکی بالا باشد رونق تولید محقق نمی‌شود، اظهار کرد: برای رفع مشکلات موجود در وهله نخست باید ارزش پول ملی را ثابت و سود بانکی را کاهش داد در این شرایط برنامه‌ریزی برای رونق تولید و کاهش قیمت‌ها فراهم می‌شود.

 قیمت خودرو

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در فضای آلوده سوءاستفاده‌گران با بازار گرمی به مقاصد خود دست پیدا کرده و گرانی را رقم می‌زنند، خاطرنشان کرد: دلالان با راهکارهایی مانند افزایش حجم خرید در قیمت‌های بالا زمینه گرانی را فراهم می‌کنند به طور مثال خانه‌های منطقه‌ای را در مرحله نخست با نرخ بالا خریداری می‌کنند و پس از اینکه گرانی و افزایش نرخ جا افتاد به راحتی زمین‌ها و خانه‌های خود را با قیمت‌های چندبرابری به مردم تحمیل می‌کنند.

 مردم خودرو نخرند

منصوری ادامه داد: بهترین راهکار برای کاهش نرخ خودرو افزایش عرضه یا خودداری مردم از خرید است.

 معمولا هر ساله پس از تعطیلی نوروز در فروردین و اردیبهشت ماه بازار خودرو کساد شده و تقاضا کاهش پیدا می‌کند در این شرایط گرانی خودرو محلی از اعراب ندارد.

 وی در این باره تصریح کرد: وقوع سیل باعث شده تا دلالان و سوء استفاده گران زیر سایه بی‌توجهی و غفلت مسئولان زمینه افزایش نرخ خودرو را فراهم کنند چرا که هر ساله پس از تعطیلی نوروز در فروردین و اردیبهشت ماه بازار خودرو کساد شده و تقاضا کاهش پیدا می‌کند در این شرایط دلیلی برای گرانی خودرو وجود ندارد.

 قیمت فعلی خودرو مصرف‌کننده واقعی را از بازار حذف کرد

منصوری با بیان اینکه دلالان شرایط کنونی را فضایی برای فروش خودروهای دپو شده می‌دانند، گفت: درحال‌حاضر با توجه به افزایش نرخ خودرو، مصرف‌کننده واقعی از بازار حذف شده است چراکه مردم امیدی به خرید خودرو ندارند در این شرایط تقاضا کاهش پیدا می‌کند و نرخ خودرو نه تنها نباید افزایش پیدا کند بلکه باید کاهشی شود.

منبع: خبرآنلاین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید