ادامه همکاری سوییسی ها با ایران

شرکت بین‌المللی 'نستله' نیز اعلام کرده است: هیچ گونه مشکلی برای ادامه حضور خود در ایران ندارد.

گسترش نیوز: این شرکت سوییسی دو کارخانه در ایران دارد. یکی کارخانه تولید غذای کودک (شیرخشک) در شهر قزوین و دیگری تولید آب معدنی در شهرستان 'پلور'.

دولت سوئیس روز پنجشنبه از شرکت‌های خود خواست که به رغم تحریم‌های امریکا، روابط بازرگانی خود را با ایران ادامه دهند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، «فابین ماینفیش» از مقام‌های دبیرخانه دولتی امور اقتصادی سوئیس با ابراز «تاسف» نسبت به تحریم‌های امریکا اظهارکرد: تصمیم‌های امریکا در مورد تحریم‌ها تاثیری بر وضعیت حقوقی سوئیس در رابطه با ایران نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه دولت فدرال سوئیس از منافع اقتصادی این کشور دفاع می‌کند، افزود: دولت به شرکت‌ها توصیه می‌کند که روابط بازرگانی خود را با ایران ادامه دهند و نسبت به اوضاع آگاه بمانند.

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه در خبر دیگری اعلام کرد: شرکت داروسازی 'روش' سوئیس اعلام کرده است برای خدمت رسانی به بیماران ایرانی به همکاری خود با جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داد.

شرکت بین‌المللی 'نستله' نیز اعلام کرده است: هیچ گونه مشکلی برای ادامه حضور خود در ایران ندارد. این شرکت دو کارخانه در ایران دارد. یکی کارخانه تولید غذای کودک (شیرخشک) در شهر قزوین و دیگری تولید آب معدنی در شهرستان 'پلور'.

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا ۸ می‌(۱۸ اردیبهشت) اعلام کرد که این کشور از برجام خارج می‌شود و به تعلیق تحریم‌های هسته‌ای این کشور علیه تهران ادامه نمی‌دهد.

انگلیس، فرانسه و آلمان پس از اعلام خروج امریکا از توافق هسته‌ای با انتشار بیانیه مشترک تاکید کردند که حتی بدون حضور امریکا به اجرای برجام ادامه خواهند داد. همچنین روسیه و چین ضمن ابراز تاسف نسبت به این تصمیم امریکا، بر ادامه پایبندی خود به توافق هسته‌ای تاکید کرده‌اند.

منبع: ایرنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید