|

بخوانید :

کدخبر: 270817

خبر مهم وزیر کشور درباره مرز خسروی

وزیر کشور گفت: با توجه به این صحبت‌ها به نظر می‌رسد طبق وعده داده شده از سوی طرف عراقی، مرز خسروی بتواند از ۱۶ محرم (۲۳ مرداد) پذیرای زوار اربعین باشد.

گردشگری خبر مهم وزیر کشور درباره مرز خسروی

احمد وحیدی از مرز "خسروی" از این مرز به عنوان یکی از مرزهای مهم کشور یاد کرد و گفت: این مرز زیرساخت‌های خوبی دارد، اما متاسفانه در دهه گذشته به دلیل مشکلات امنیتی که در کشور عراق وجود داشته نتوانسته آنطور که باید در زمینه تردد زوار به عتبات عالیات نقش آفرینی کند.

وحیدی از پیگیری برای بازگشایی این مرز جهت تردد زوار اربعین خبر داد و افزود: در این زمینه صحبت هایی با طرف عراقی صورت گرفته و از طرف آنها نیز اعلام آمادگی برای تامین امنیت مرز صورت گرفته است.

وی افزود: با توجه به این صحبت‌ها به نظر می‌رسد طبق وعده داده شده از سوی طرف عراقی، این مرز بتواند از ۱۶ محرم (۲۳ مرداد) پذیرای زوار اربعین باشد.

وزیر کشور گفت: در همین راستا امروز از این مرز بازدید داشته‌ایم تا کم و کاستی‌های آن جهت خدمات رسانی به زوار احصا و برطرف شود.

وحیدی افزود: خوشبختانه این مرز از آمادگی خوبی برخوردار است و به زودی به‌صورت کامل آماده پذیرایی از زوار می‌شود.

وزیر کشور در ادامه از پیش‌بینی تردد پنج میلیون زائر در اربعین امسال خبر داد و افزود: با توجه به عدم حضور زوار ایرانی در مراسم اربعین به دلیل شیوع بیماری کرونا در دو سال گذشته، به نظر می‌رسد امسال با افزایش چشمگیر زوار اربعین مواجه شویم.

وی افزود: در همین راستا باید مرزهای بیشتری برای تردد پنج میلیون زائر آماده شود تا بتوانیم خدمات رسانی بهتری به زوار داشته و زوار با سهولت بیشتری از مرزها تردد کنند.

وزیر کشور گفت: امیدواریم با رایزنی‌های صورت گرفته و تامین امنیت در کشور عراق بتوانیم مرز خسروی را هم به عنوان یکی از مرزها جهت تردد زوار در اربعین امسال داشته باشیم.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...