|
کدخبر: 145460

برگزاری متفاوت نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۱

نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۱ میلادی امسال با حضور هزار شرکت به صورت دیجیتال و طی ۴ روز برگزار می شود.

نمایشگاه برگزاری متفاوت نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۱

امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی (CES۲۰۲۱) به شکلی متفاوت از هرسال و به طور دیجیتالی برگزار می شود. مهمترین فناوری هایی که در این نمایشگاه ارائه می شوند عبارتند از تجهیزات شبکه های ۵G، تلویزیون هایی با وضوح۸K، فناوری های شرکتی، فناوری های بهداشتی، ربات ها، واقعیت مجازی و افزوده و پهپادها هستند. این نمایشگاه هر ساله در آمریکا برگزار می شد.

به طور معمول CES یک رویداد حضوری است که در فضایی به مساحت ۲.۹ میلیون فوت مربع در آمریکا برگزار می شود. سال گذشته ۱۷۱ هزار و ۲۶۸ بازدیدکننده در آن حضور داشتند.

اما به گفته گری شاپیرو مدیر ارشد اجرایی بنیاد فناوری های مصرفی و میزبان CES، در سال جاری این رویداد آنلاین در مقیاس کوچکتر و با حضور هزار شرکت و ۱۵۰ هزار بازدیدکننده برگزار می شود. او در مصاحبه ای در این باره به تصمیم برای دیجیتالی برگزاری کردن مراسم اشاره کرد و آن را دردناک خواند زیرا به اندازه سال های گذشته فرصت شغلی ایجاد نمی کند. البته به گفته او به دلیل انجام واکسیناسیون تعداد بازدیدکنندگان نمایشگاه در ۲۰۲۲ میلادی افزایش می یابد. این بنیاد مجبور به تعطیل کردن بخش فیزیکی CES۲۰۲۱ شد و در ماه جولای اعلام کرد نمایشگاه فقط به طور مجازی از ۱۱ ژانویه و به مدت ۴ روز برگزار می شود. شاپیرو معتقد است مهمترین فناوری هایی که در این نمایشگاه ارائه می شوند عبارتند از تجهیزات شبکه های ۵G، تلویزیون هایی با وضوح۸K، فناوری های شرکتی، فناوری های بهداشتی، ربات ها، واقعیت مجازی و افزوده و پهپادها هستند.

منبع: اقتصاد برتر

ارسال نظر