|
کدخبر: 141916

اعلام تاریخ امتحانات نهایی دانش آموزان

مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه و بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم متوسطه در نوبت امتحانی دی‌ماه ۹۹ را ابلاغ کرد.

در راستای برنامه‌ریزی، طراحی سؤالات و برگزاری امتحانات نهایی و غیر نهایی در سال ۹۹ و بر اساس مجوز مرکز مدیریت بیماری واگیردار در دوران شیوع بیماری کرونا، از سوی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه و بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم متوسطه ابلاغ شد.

بر اساس این شیوه‌نامه برگزاری امتحانات با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی باید باشد و مسئولیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی به همراه درج صحیح اطلاعات حوزه‌ها و عوامل اجرایی بر عهده مدیرکل استان است.

ارزشیابی دروس داخلی و امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم مدارس روزانه که در شهریورماه موفق به کسب نمره قبولی در برخی از دروس نشده‌اند به شیوه حضوری برگزار خواهد شد. دانش آموزان دوره پیش‌دانشگاهی سال‌های قبل می‌توانند پس از تطبیق دروس، در امتحانات نهایی دروس معادل پایه دوازدهم شرکت کنند.

در متن بخشنامه ارسالی به مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها آمده است که در راستای اجرای فعالیت کد ۴-۸، با عنوان «برنامه‌ریزی - طراحی سؤالات و برگزاری امتحانات نهایی و غیر نهایی در سال ۹۹»، برنامه ابلاغی سال ۱۳۹۹ موضوع بخشنامه سوم اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس مجوز مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر (نامه ششم آذرماه ۱۳۹۹ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) به پیوست برنامه امتحانات نهایی پایه‌های مذکور در دی ماه ۱۳۹۹، به حضور ارسال می‌شود.

برخی نکات قابل توجه در برگزاری آزمون به این شرح است:

برگزاری امتحانات با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی انجام شود.

بر اساس شیوه نامه وظایف عوامل اجرایی امتحانات؛ ستاد امتحانات استان / شهرستان نواحی و مناطق تشکیل و نسبت به تعیین حوزه‌های اجرا، تصحیح و عوامل اجرایی اقدام و مراتب در سامانه فاینال درج شوند.

واحدهای آموزشی در اسرع وقت، برنامه‌های امتحانی را بدون دخل و تصرف در محل مناسب نصب کرده و علاوه بر آن، تاریخ و زمان برگزاری امتحانات هر رشته را به اطلاع تمامی دانش‌آموزان و داوطلبان آزاد برسانند.

ارزشیابی دروس داخلی و امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم مدارس روزانه که در شهریورماه موفق به کسب نمره قبولی در برخی از دروس نشده‌اند به شیوه حضوری برگزار خواهد شد.

دانش‌آموزان دوره پیش دانشگاهی سال‌های قبل؛ (بند ۲ مصوبه هجدهمین جلسه کمیسیون معین شورای‌عالی - ۱۳۹۷/ ۱۱ / ۱۷ )، می‌توانند پس از تطبیق دروس، در امتحانات نهایی دروس معادل پایه دوازدهم شرکت کنند. بدیهی است اطلاعات دروس داخلی دوره پیش دانشگاهی که در پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می‌شود، از طریق سامانه مربوط به فاینال ارسال خواهد شد.

با عنایت به نامه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ دفتر برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و تغییر کتب درسی "تاریخ ۳ ایران و جهان معاصر" کد ۱۱۲۲۱۹ و "فلسفه ۲ " کد ۱۱۲۲۲۶ پایه دوازدهم، سؤالات امتحانات نهایی دی ماه ۱۳۹۹ برای دانش‌آموزان روزانه از کتاب چاپ ۱۳۹۸ با بارم بندی همان سال و برای بزرگسالان و داوطلبان آزاد از کتاب چاپ ۱۳۹۹ طراحی خواهد شد.

برنامه امتحانات نهایی را در زیر مشاهده می‌کنید:

برنامه-امتحان-نهایی

 

برنامه-امتحان-نهایی-۲

منبع: پانا

ارسال نظر