|
کدخبر: 129576

بررسی طرح استخدام معلمان حق‌التدریسی در مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از بررسی طرح مربوط به حذف آزمون برای استخدام معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در جلسه امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.

فرهنگ بررسی طرح استخدام معلمان حق‌التدریسی در مجلس

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح جزییات جلسه امروز این کمیسیون، اظهارکرد: بررسی طرح الحاق تبصره ۱۱ به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی (حذف آزمون داخلی برای استخدام در آموزش و پرورش) در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی با بیان اینکه در این جلسه اعضای کمیسیون نظرات و پیشنهادات خود را درباره این طرح مطرح کردند، گفت: پیشنهادی از سوی اعضا در این طرح مطرح شد مبنی بر این‌که سوابق معلمان براساس امتیازات و سنوات آنها لحاظ شود. با توجه به پیشنهادات مربوطه قرار شد در جلسات آتی کمیسیون این طرح ارزیابی مجدد شود.

سخنگوی کمیسیون اموزش مجلس با اشاره به دستورکار دیگر این جلسه، بیان کرد: اصلاح موادی از قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزش و پرورش غیردولتی نیز در دستورکار اعضای کمیسیون آموزش قرار داشت.

حجت‌الاسلام فلاحی تصریح کرد: در این جلسه بررسی‌های اولیه‌ای درباره این طرح انجام شد اما مقرر شد برای بررسی بیشتر به کارگروه تخصصی آموزش کمیسیون ارجاع شود تا با همکاری مرکز پژوهش‌ها قوه مقننه طرح پخته‌تر شود، لذا بررسی طرح مذکور به جلسات آتی کمیسیون موکول شد.

 

منبع: تسنیم
  • فرهنگی ارسالی در

    اموزش پرورش به فکر کمبود نیروی خدماتی مدارس که تقریبا نزدیک به چهار ساله نیست مجلس هم که خوابیده

  • قاسم قادرزاده ارسالی در

    فقط به فکر استخدام معلمان باشید ما همه پوچو هوچیم

  • حسین ارسالی در

    چرا به یک فرهنگی که ۳۰ سال و بیشتر خدمت کرده یک وجه امتیاز قائل نمی شوید حداقل ی کی از فرزندانشان را برای ورود به دانشگاه فرهنگیان بپذیرید.خودبنده دخترم ۲سال هست کنکور میده و شرایط را هم کسب می کنه مثل ا همین امثال با رتبه ۴۵۰۰و تراز ۸۷۰۰ برا مصاحبه هم دعوتش نکردند

ارسال نظر