|
کدخبر: 120497

دانش آموزان و معلمان به این نکات توجه کنند تا کرونا نگیرند

با آغاز سال تحصیلی جدید و حضور دانش آموزان در مدارس، رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا امری ضروری است.

فرهنگ دانش آموزان و معلمان به این نکات توجه کنند تا کرونا نگیرند

با آغاز سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور ماه و حضور الزامی دانش آموزان در مدارس؛ والدین نگران سلامت فرزندانشان هستند، اما سلامت دانش آموزان با رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی می‌تواند در امان باشد، در این خصوصمعاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر به دانش آموزان، والدین و معلمان توصیه‌هایی کرده است.

والدین باید به فرزندان خود این نکته را یادآور شوند که مرتب دست‌های خود را به شیوه صحیح به مدت ۲۰ ثانیه بشویند و در طول روز با دست‌های آلوده به صورت خود دست نزنند، همچین لازم است تا دانش آموزان به همراه خود لیوان، بشقاب، قاشق و چنگال شخصی داشته باشند.

به همراه داشتن اسپری ضدعفونی‌کننده و الکل و ماسک و محافظ صورت برای همه دانش آموزان ضروری است. به فرزندان خود یادآوری کنید که از لوازم تحریر شخصی خود استفاده کنند و از دیگران ابزاری قرض نگیرند و بعد از استفاده از ماسک و دستکش به هیچ عنوان آنها را در محیط مدرسه یا کلاس رها نکنند و حتما آنها را در کیسه پلاستیکی و در سطل زباله قرار دهند و توصیه می‌شود دانش آموزان به همراه خود بطری آب داشته باشند تا در صورت تشنگی کمتر از آبسرد کن مدرسه استفاده کنند.

توصیه‌های هلال احمر به کادر اجرایی و معلمان مدارس

توصیه می‌شود تا تمامی پنجره‌ها و درب‌های کلاس باز باشند تا با جریان هوا از مبتلا شدن افراد به ویروس کرونا جلوگیری شود، تمامی کادر مدرسه از قبیل مدیر، ناظم، معلم، دانش آموز، دفترداران، سرایدار و... باید حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند و در صورت نداشتن، مدرسه باید در اختیار آنها قرار دهد تا شانس ابتلا به ویروس کرونا را به حداقل کاهش دهند. همچنین مسئولان مدارس، ایستگاه‌هایی را برای شست‌وشوی دست با آب و صابون آماده کنند و در صورت امکان، ژل و محلول الکلی ضدعفونی دست را در همه کلاس‌های درس، ورودی‌ها و خروجی‌ها و نزدیک ناهارخوری و سرویس‌های بهداشتی قرار دهند.

نرده‌ها، میزهای ناهارخوری، لوازم ورزشی، دستگیره‌های درب و پنجره، اسباب بازی‌ها، ابزار کمک آموزشی و... حداقل یکبار در روز تمیز و ضدعفونی شوند و ساعت شروع و پایان مدرسه را به گونه‌ای تنظیم کنند که از همزمانی رفت و آمد دانش آموزان و ازدحام جلوگیری شود. دورهمی‌ها، بازی‌های ورزشی و دیگر رویدادهایی که موجب تجمع و ازدحام می‌شوند، لغو شوند.

مسئولان مدرسه در صورت امکان، میزهای دانش آموزان را با حداقل یک متر فاصله از یکدیگر قرار دهید و حفظ فاصله از یکدیگر و اجتناب از تماس‌های فیزیکی غیرضروری را به دانش آموزان آموزش دهید و در این زمینه، الگوی مناسبی برای آنها باشید.

 

 

منبع: روزپلاس
  • ناشناس ارسالی در

    همش خذعبلاته

  • محمد ارسالی در

    من معلم بیشتر از اینها رو به دانش آموزان گوشزد کردم و دایم کنترل می کنم ولی ولی ولی ۲۰ نفر در یک کلاس فرصت فرار از کرونا رو میگیره

  • ناشناس ارسالی در

    آخه حرفی میزنن بچه ۶ساله یادش میمونه از ۸صبح تا ۱ظهر ماسک به صورتش باشه و دست به صورتش نزن و چیزی تو دهنش نکنه هرچقدر هم که پدر ومادر آموزش بهش داده باشن و مراقبش باشن تا دوستاشون رو میبینن همه چیز رو فراموش میکنن جالب دانشگاه ۱۸ساله مجازی باشه احتمال کرونا هست بینشون که حواسشون هست وبیشتر مراقب ولی بچه ۶ساله باید بره مدرسه !!!

ارسال نظر