|

بخوانید :

کدخبر: 274687

اردوغان پوتین را لو داد !

خبرگزاری تاس درخبری به نقل از رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، نوشت: روسیه خواهان پایان هرچه سریعتر مناقشه در اوکراین است.

تارنمای این رسانه روسی از مبدا واشنگتن، با انتشار بخش هایی از مصاحبه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با شبکه خبری «پی‌‎بی‌اس» (PBS) به نقل از وی نوشت: روسیه مایل است هر چه سریعتر به درگیری در اوکراین پایان دهد، اما مهم ترین امر در این موضوع به رفتار و نگرش روسیه بستگی دارد.

براساس این گزارش، رئیس جمهور ترکیه در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه می توان شاهد پایان فوری درگیری در اوکراین بود، گفت: «از همه مهمتر، نگرش روسیه در اینجا بسیار مهم خواهد بود».

اردوغان با اشاره به دیدار و گفت و گوی خود با ولادیمیر پوتین در حاشیه اجلاس سران سازمان شانگهای در سمرقند ازبکستان، گفت: رئیس جمهور روسیه در این ملاقات به من نشان داد که خواهان پایان دادن هرچه زودتر به این موضوع است.

در این گزارش همچنین به نقل از اردوغان آمده است: «اوضاع بدین منوال که (در جنگ اوکراین) پیش می رود بسیار مشکل ساز بوده و فکر میکنم گام های مهمی دراین زمینه به جلو برداشته خواهد شد ، همه آنچه که می خواهیم شاهد آن باشیم، پایان دادن به این جنگ با صلح است».

روسای جمهوری ترکیه و روسیه جمعه گذشته درجریان نشست سازمان همکاری شانگهای در سمرقند ازبکستان بایکدیگر ملاقات کردند، پوتین پس از این دیدار، گفت که اردوغان پیشنهادی برای سازماندهی مذاکره با ولادمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین نداده است، پوتین اما تاکید کرد که رئیس جمهور ترکیه در تلاش های عادی سازی، از جمله اقدامات برای حل و فصل بحران غذایی مشارکت جدی دارد.

 

  • ناشناس ارسالی در

    ای لعنت بر پوتین جنایتکار

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...