|
کدخبر: 121712

دور دوم انتخابات مجلس آغاز شد

دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای تعیین ۱۰ کرسی از ساعت ۸ صبح امروز جمعه آغاز شد.

سیاست دور دوم انتخابات مجلس آغاز شد

در این دوره از انتخابات متولدین ۲۱ شهریور ۱۳۸۱ به قبل می‌توانند با در دست داشتن مدارک لازم پای صندوق‌های آرا رفته و به نامزد موردنظر خود رای دهند.

این دوره از انتخابات در سه هزار و ۱۰۰ شعبه و ۱۰ حوزه انتخابی برگزار می‌شود و حدود ۱۰۰ هزار نفر هم با ستاد انتخابات همکاری می‌کنند.

اخذ رأی برای مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همه شعبه‌های حوزه‌های انتخابیه «لنجان»، «سمیرم»، «کرج، اشتهارد و فردیس»، «دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره»، «اهواز، باوی، حمیدیه و کارون»، «زنجان و طارم»، «بیجار»، «کرمانشاه»، «اسلام آباد غرب و دالاهو» و «کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان» انجام می‌شود.

به دلیل مبتلا نشدن به ویروس کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر همه افراد اعم از افراد سر صندوق، ناظر، نماینده‌های نامزدها، فرماندار و شورای نگهبان و همچنین و رای دهندگان الزامی است و این افراد باید با ماسک و دستکش در شعبه‌های اخذ رای حاضر شوند. رای دهندگان باید از تجمع مقابل شعبه‌ها خودداری کرده کنند.

از ۲۹۰ کرسی مجلس، وضعیت ۱۷۹ کرسی در انتخابات اسفند سال گذشته با رای و انتخاب مردم مشخص شد و ۱۱ حوزه انتخابی به دور دوم کشیده شده است که قرار بود به دلیل رد صلاحیت یکی از دو نامزد حوزه انتخابی میانه در استان آذربایجان شرقی، انتخابات امروز در این حوزه برگزار نمی‌شود و نماینده این حوزه انتخابی همراه با انتخابات میان دوره‌ای در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ معین می‌شود.

براساس این گزارش، ۵ حوزه انتخابیه دیگر نیز به دلیل فوت سه منتخب، جعلی بودن مدرک تحصیلی یک منتخب و عدم تایید یک منتخب از سوی نمایندگان در حوزه‌های انتخابی تهران، آستانه اشرفیه، بهار و کبودرآهنگ، تفرش، فراهان و آشتیان، و گچساران در انتخابات میان دوره‌ای ۱۴۰۰ تعیین تکلیف خواهد شد.

 

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر