|
کدخبر: 168974

۵ روز قبل از انتشار در اینترنشنال فایل صوتی ظریف را دریافت کردم

محمدتقی کروبی در صفحه اینستاگرامی‌ خود نوشت که من فایل صوتی ظریف را چند روز پیش از انتشار آن در ایران اینترنشنال از طریق یکی از دوستان خارج از کشور دریافت کرده

سیاست داخلی ۵ روز قبل از انتشار در اینترنشنال فایل صوتی ظریف را دریافت کردم

محمدتقی کروبی درمطلبی با عنوان اندر حکایت فایل صوتی گفتگوی دکتر ظریف در اینستاگرام نوشت:

در دو روز گذشته صحبت های بسیاری پیرامون فایل گفتگوی وزیرخارجه کشورمان شنیده و خوانده ایم. در باره شکل و محتوی این فایل سخن بسیار است که باتوجّه به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به نظر می رسد مهمترین هدف از زمان درز عامدانه آن همین انتخابات است.

شب گذشته قصد داشتم در یکی از اتقاق های کلاب هاوس نکاتی را پیرامون درز این فایل بگویم که به دلیل طولانی شدن آن برنامه و تقارن آن با برنامه دیگرم توفیق صحبت نشد.

من فایل این گفتگوی صریح را پنج روز پیش از طریق یکی از دوستان ساکن خارج از کشور دریافت و از محتوی آن مطلع شدم. با یک روز فاصله همین فایل را از دوست دیگری هم دریافت و متوجّه شدم این فایل همچون آب روان در حرکت است و در حال دست به دست شدن میان جمعی از فعّالان سیاسی.

یقین کردم برنامه ای هدفمند بدون لحاظ کردن منافع ملّی و در راستای انتخابات پیش رو در درز این فایل جذاب وجود دارد. امّا پای کدام جریان: دولت یا حاکمیت؟ این سؤالی بود که ذهن مرا به خود مشغول کرده بود.

موضوع درز و منافع احتمالی از آن را با اخوى، حسین آقا صحبت کردم که او پس از صحبت با یکی از مشاوران دولت که از درز آن شوکه شده بود نقش دولت را از اساس منتفی دانست، اگرچه تحلیل من قدری با ایشان متفاوت بود. یک روز بعد شنیدم این فایل صوتى در اختیار چهره هاى شناخته شده و سرشناس اصلاح طلب داخل هم قرار گرفته است. اینکه چرا با وجود درز فایل و دست به دست شدن آن در داخل و یقین در انتشار، اعتبار نشر آن به رسانه اى در خارج داده شد نکته اى ست که از آن هم نباید غافل بود.

امیدوارم در روزهای آینده بتوان بیشتر درباره محتوی این گفتگو آنهم بدون حب و بغض سخن گفت چراکه ریشه بخش مهمّی از گرفتاری های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دیروز، امروز و به حتم فردای کشور را باید در همین دوگانگی حاکمیت و مردم جستجو کرد.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...