کدخبر: 107352

حریرچی: نمی ‌توانیم از خبرنگاران تست کرونا بگیریم

معاون وزارت بهداشت در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش صحبت‌هایی را مطرح کرد.

سلامت حریرچی: نمی ‌توانیم  از خبرنگاران تست کرونا بگیریم

ایرج حریرچی درباره منع حضور خبرنگاران در استادیوم‌ها گفت: فعلا محدودیت داریم و سعی کرده ایم حداقل افراد در ورزشگاه حضور داشته باشند، اما حضور عکاسان در طبقه دوم استادیوم، پیشنهادی قابل بررسی است؛ این موضوع را در نظر می‌گیریم و اگر لازم شد در پروتکل‌ها تغییر اعمال انجام می دهیم.

حریرچی درباره هزینه‌ی بالای انجام تست کرونا برای خبرنگاران تصریح کرد: این هزینه را یک نهادی باید تامین کند. ما در این زمینه نمی‌توانیم کمک کنیم.

معاون وزیر بهداشت درباره وضعیت پرواز‌ها بیان کرد: پرواز‌ها و حمل و نقل عمومی یکی از مواردی است که احتمال آلودگی در آن‌ها زیاد است. البته ما درک می‌کنیم؛ شرکت‌های هواپیمایی با ظرفیت کامل هم مسافر می‌گرفتند از لحاظ اقتصادی برایشان مقرون به صرفه نبود. عملیاتی نیست که بخواهیم نصف ظرفیت پرواز با قیمت سابق فروخته شود. حمل و نقل عمومی از مواردی است که بسیار نگرانش هستیم. باید از طریق وزارت ورزش و وزارت راه در این مورد تصمیم‌گیری شود.

ایرج حریرچی درباره آسیب‌زایی استفاده از ماسک در فعالیت‌های هوازی برای ورزشکاران گفت: در ورزش تلاش بر این است که از ماسک استفاده نشود، اما در جایی که لازم است از ماسک‌های استاندارد استفاده می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر