|
کدخبر: 134217

خبری عجیب درباره واکسن کرونای فایزر

تعدادی از داوطلبان واکسن مشترک شرکت فایزر و بیونتک دچار عوارض جانبی شدند و علائمی مانند تب، سردرد و حتی موردی عجیب داشته‌اند.

سبک زندگی خبری عجیب درباره واکسن کرونای فایزر

روز دوشنبه بود که اعلام شد واکسن شرکت فایزر امریکا و شریک آن بیونتک آلمان بیش از ۹۰ درصد از ابتلای به کرونا جلوگیری می‌کند.

حدود ۴۳ هزار و ۵۰۰ داوطلب در شش کشور این واکسن را دریافت کردند که بعضی افراد دچار عوارض واکسن شدند.

این دو شرکت، آزمایش‌های واکسن کرونای فایزر را به صورتی انجام دادند که افراد نمی‌دانستند آیا واکسن را دریافت کردند یا دارو نمای واکسن به آنها تزریق شده است. اما بعضی از داوطلبان اظهار کردند که به دلیل ایجاد عوارض در خود فهمیده بودند که واکسن اصلی را دریافت کرده‌اند.

یک داوطلب ۴۵ ساله از امریکا گفت: از این که داوطلب شرکت در آزمایش این واکسن شدم و فهمیدم در برابر ابتلا به کرونا مصون شده‌ام، بسیار خوش حال هستم. این خانم در دو مرحله، دو دوز واکسن را دریافت کرد. یک دوز را در سپتامبر و دوز دوم را در آخر همین ماه دریافت کرده بود.

این خانم امریکایی درباره عوارض واکسن توضیح داد که دچار تب، سردرد و بدن درد شده بود و این عوارض ایجادشده را در زمان دریافت واکسن آنفلوانزا نیز داشته است.

یکی دیگر از داوطلبان به نام گلن دشیلدز که از تگزاس امریکا در آزمایش‌های واکسن شرکت کرده است، درباره عوارض این واکسن توضیح داد.

این مرد ۴۴ ساله گفت: زمانی که واکسن را دریافت کردم، دچار حالت خماری شدم و بعد از مدت زمان کمی به حالت عادی بازگشتم.

واکسن فایزر امریکا نیز مانند سایر واکسن‌های نامزد انتخاب شدن، دارای عوارض بوده اما همچنان با استقبال امریکایی‌ها روبه‌رو است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر