|
کدخبر: 133296

چه خبر از داروهای وارداتی کرونا ؟

سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: بخشی از مسئولیت تامین داروهای کرونا بر عهده هلال احمر است و در این بخش هیچ گونه کمبودی در تامین داروها نداریم.

سبک زندگی چه خبر از داروهای وارداتی کرونا ؟

محمد نصیری درباره وضعیت داروهای کرونایی در کشور گفت: بخشی از مسئولیت تأمین داروهای کرونا بر عهده هلال احمر است و در این بخش هیچ گونه کمبودی در تأمین داروها نداریم.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳ نوع داروی مؤثر برای کمک به درمان کرونا وارد شده است، افزود: منابع مالی واردات داروها نیز موجود است و درحال‌حاضر داروهای داروخانه‌ای کرونا در داروخانه‌های هلال احمر ارائه می‌شود. بخشی از داروهای هلال احمر نیز برای مصرف در بیمارستان‌ها تحویل وزارت بهداشت می‌شود و خوشبختانه تاکنون کمبودی در این زمینه نیز نداشته‌ایم.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در پاسخ به این سوال که تاکنون از کدام کشورها داروهای مربوط به کرونا خریداری شده است، تصریح کرد: از کشورهای متعدد و بسیاری واردات داروهای این ویروس را داشته‌ایم و نمی‌توان تنها یک یا چند کشور را در واردات دارو شاخص دانست. تاکنون نیز از کشورهای اروپایی، امریکای جنوبی، کشورهای آسیایی، چین، هند و… نیز سه داروی مطرح کرونا را وارد کرده‌ایم.

نصیری تاکید کرد: البته تمامی این داروها دارای استانداردهای جهانی و تاییدیه سازمان غذا و دارو هستند و هیچکدام از داروهای آزمایشی کشورهای دیگر نیستند.

وی در خصوص تولید داروهای ویروس کرونا در داخل کشور نیز ابرازکرد: به طور کلی هلال احمر تولیدات دارویی دارد و خط تولید محصولات مختلفی نظیر فیلترهای دیالیز، فوم‌های بهداشتی، ماسک و داروهای دیگر در هلال احمر وجود دارد اما در زمینه داروهای کرونایی تولیدی نداریم

منبع: مهر

ارسال نظر