|

بخوانید :

کدخبر: 212606

نقش مهم بورس در حوزه صنعت ساخت وساز مسکن

یک کارشناس بازار سرمایه در ارتباط با صحبت‌های رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مبتنی بر نقش مهم بورس در حوزه صنعت ساخت وساز بیان کرد: ما باید در کنار استفاده از پتانسیل بورس اوراق بهادار و بورس کالا، پیگیر راه اندازی بورس مسکن هم باشیم تا آنجا بتواند تاثیری دراز مدت و مهم داشته باشد.

راه و مسکن نقش مهم بورس در حوزه صنعت ساخت وساز مسکن

همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه پیرامون نقش ظرفیت‌های بورس در روند اجرای طرح یک میلیون مسکن گفت: بازار سرمایه از بخش‌های مختلفی از جمله اوراق بهادار و بورس کالا تشکیل شده است . از همین رو در هر یک از این بخش‌ها می‌تواند کمک کننده باشد؛ یعنی هم در تامین مصالح و هم در مورد تامین مالی می‌توان از ظرفیت های بورس استفاده کرد.

دارابی افزود: مسئله مهم‌تر این است که ما در چند سال گذشته، بحث ایجاد بورس املاک و مستغلات را در دستور کار داشتیم. بورس مسکن به عنوان یک بازار تخصصی املاک و مستغلات می‌تواند برای تحقق برنامه‌های بلند مدت دولت در حوزه مسکن، می تواند نقشی حیاتی و استراتژیک را بازی کند.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به موارد اهمیت این حوزه می‌توان انتظار داشت دولت در کنار استفاده از پتانسیل بورس اوراق بهادار و بورس کالا، پیگیر راه‌اندازی بورس مسکن هم باشد تا بتوان شاهد اثرگذاری این بازار در بلندمدت بود.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...