|
کدخبر: 206548

قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی موثر است؟

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید به سوالاتی که سوداگران و مافیای حوزه مسکن پیرامون اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی در ذهن مردم ایجاد کرده اند پاسخ داد.

راه و مسکن قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی موثر است؟

اقبال شاکری با اشاره به ضرورت اجرای دقیق قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی، بیان کرد: متاسفانه سامانه‌ای که برای اجرای این قانون و ثبت خانه‌های خالی پیش بینی شده به حد مطلوب نرسیده است. وزارت راه و شهرسازی به کمک سازمان امور مالیاتی لازم است در خصوص نحوه کارکرد سامانه و خروجی آن به مردم اطلاع رسانی کند.

وی در ادامه اظهار کرد: مردم در خصوص این سامانه همچنان سوالاتی در ذهن دارند و به نظر می‌رسد در این بخش کوتاهی صورت گرفته است. اخذ مالیات از خانه‌های خالی یکی از قانون‌های مهم و تاثیرگذار در حوزه مسکن است که با ورود خانه‌های خالی به بازار می‌تواند بین عرضه و تقاضا تعادل برقرار سازد. همچنین در آینده نیز جلوی سوداگری در این بازار را خواهد گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های مرتبط باید طوری برنامه ریزی کنند تا مردم به خوبی مطلع گردند. باید به سوالاتی که سوداگران و مافیای حوزه مسکن پیرامون این قانون در ذهن مردم ایجاد کرده اند پاسخ داد. یک قانون خوب زمانی اثرگذار است که به خوبی اجرایی شود. زمانی یک قانون اثرگذار است که به خوبی اجرایی شود و در زندگی مردم اثرگذار باشد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...