|

بخوانید :

کدخبر: 145020

هزینه ساخت آزادراه تهران شمال دو برابر شد

مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران شمال تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

راه و مسکن هزینه ساخت آزادراه تهران شمال دو برابر شد

نوبخت در بازدید از بزرگترین تونل خاورمیانه در آزادراه تهران ‌شمال، از تکمیل مسیر رفت منطقه۲ این آزادراه تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.

محمدباقر نوبخت در بازدید مشترک با رئیس بنیاد مستضعفان از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال، با اشاره به میزان اعتبار تخصیص داده شده برای تکمیل این قطعه از آزادراه، اظهار کرد: از آخرین بازدید ما از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال که در تیرماه انجام شد، تا امروز ۱۲۰۰ میلیارد تومان برای این قطعه از آزادراه سرمایه‌گذاری شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با تکمیل منطقه یک آزادراه تهران شمال، حدود ۶۰ کیلومتر از مسیر به سمت شمال کاسته شد و با تکمیل قطعه ۲ نیز بیش از ۵ کیلومتر از مسیر تردد به سمت شمال کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به احداث بزرگترین تونل کشور و خاورمیانه در قطعه ۲ آزادراه تهران شمال افزود: درحال‌حاضر این تونل که بیش از ۶۴۰۰ متر طول دارد، در مراحل نهایی قرار دارد و تا یک ماه آینده، عملیات عمرانی این تونل تکمیل می‌شود.

پیشرفت ۴۷ درصدی

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: قطعه دوم آزادراه تهران شمال که طولی معادل ۲۲ کیلومتر دارد و بیش از ۹۰ درصد آن، تونل است، انشاءالله تا پایان دولت دوازدهم مسیر رفت آن تکمیل می‌شود و برای اتمام کل آزادراه تهران شمال، تنها ۴۷ کیلومتر باقی خواهد ماند.

نوبخت اضافه کرد: دولت مصمم است تا با همکاری بنیاد مستضعفان تا پایان امسال ۳۴۰۰ میلیارد تومان را برای تکمیل قطعه ۲ آزادراه تهران شمال سرمایه‌گذاری کند و خوشبختانه تمامی برنامه‌ریزی‌هایی که از قبل انجام شده در حال تحقق است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به همزمانی این بازدید با نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: ما در سالروز شهادت سردار سلیمانی، این پیام را به دشمنان ایران می‌دهیم که یاران حاج قاسم، نه تنها برای تامین امنیت کشور، بلکه برای تامین رفاه و آسایش مردم، شبانه روزی در تلاشند و علی رغم تمام خباثت‌های دشمنان، ما در مسیر پیشرفت قرار داریم.

وی با تقدیر از بنیاد مستضعفان در همراهی با دولت برای تکمیل آزادراه تهران شمال گفت: لازم است تا از همکاران بنیاد مستضعفان که بسیار پرانگیزه و با نشاط در کنار دولت هستند تا طبق برنامه‌ریزی، کار‌ها انجام شود تقدیر و تشکر کنم.

نوبخت در ادامه با بیان اینکه هزینه احداث قطعه ۲ آزادراه تهران شمال، بیش از پیش‌بینی‌ها و برآورد‌های اولیه بوده، گفت: بر اساس برآورد‌های اولیه، هزینه احداث قطعه ۲ آزادراه تهران شمال، ۲ هزار میلیارد تومان بود، ولی با توجه به تورم کشور، برآورد ما این است که این رقم تا ۳۷۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: دولت و بنیاد مستضعفان که هر کدام ۵۰ درصد این سرمایه‌گذاری را متقبل می‌شوند، مصمم هستند که با تخصیص هرچه سریعتر، این پروژه به اتمام برسد چراکه با طولانی شدن زمان پروژه، تکمیل آن گرانتر خواهد شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...