|
کدخبر: 126917

طرح ملی مسکن قابل اعتماد نیست!

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان "نداشتن برنامه مدون موجب شده مردم از طرح ملی مسکن استقبال چندانی نکنند" گفت: مردم به طرح ملی مسکن اعتماد لازم را ندارند.

راه و مسکن طرح ملی مسکن قابل اعتماد نیست!

علیرضا پاک فطرت با اشاره به عدم استقبال متقاضیان خرید مسکن از طرح ملی مسکن، اظهار کرد: در شرایط کنونی شاهد هستیم که بسیاری از متقاضیان و ثبت نام کنندگان طرح مذکور، مبلغ اولیه را برای ثبت نهایی پرداخت نکرده اند.

وی ادامه داد: مشکل متقاضیان طرح ملی مسکن، پرداخت مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومانی ثبت نام نیست، بلکه مردم نسبت به این طرح اطمینان و اعتماد لازم را ندارند.

وی گفت: متأسفانه در چند ماه اخیر شاهدیم دولت درباره محورهای طرح ملی مسکن بسیار لرزان صحبت می کند، به نظر می رسد که دولت دقیقاً نمی‌داند که طرح اقدام ملی را چگونه و در چه مناطق می خواهد اجرایی کند.

به گفته وی، مناطق اجرای طرح ملی مسکن، زمان اجرای پروژه ها و زمان تحویل واحدهای مسکونی جزء ابهامات این طرح محسوب می شود که دولت باید نسبت به این مسائل رفع ابهام کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: نداشتن برنامه مدون و مشخص موجب شده که مردم از طرح ملی مسکن استقبال نکنند، مردم باید در گام نخست نسبت به این طرح آگاه شوند تا پس از آن مشارکت کنند. بنابر این مردم هیچ وقت موضوع نسیه را به موضوع نقد ترجیح نمی دهند.

پاک فطرت گفت: از طرف دیگر قرار است که طرح ملی مسکن به صورت مشارکتی اجرایی شود، یعنی آنکه دولت زمین طرح را تأمین و بخش خصوصی پروژه را اجرایی کند و در نهایت مساکن ساخته شده بر اساس توافق میان هر دو طرف تقسیم می شود، این روش موجب می شود که واحدهای متعلق به بخش خصوصی با قیمت بازار آزاد یا فراتر از آن عرضه شود.

 

منبع: خانه ملت
  • محمود ارسالی در

    من اولش فکر میکردم به افرادی که فاقد منزل هستند میخوان یک واحد خانه در حد 110 تا 120 میلیون تومن بدن و به همین دلیل برای شهر جدید پرند ثبت نام کرده بودم و اسمم هم در اومد ولی زمانی که ته توشو در آوردم و به واقعیت این طرح پی بردم دیدم یه نوع کلاهبرداریه و انصراف قطعیمو همون قبل از 15 شهریورماه از طریق همون سامانه اعلام کردم. ببینید قیمت یک واحد آپارتمان حاضر و آماده در شهر جدید پرند را من شهریور در بعضی از سایتهای مسکن چک کردم دیدم حدودا 170 تا 250 میلیون تومنه درصورتیکه اینها میخوان مبلغ 40 میلیون الان و دوباره یک 20 میلیون بعدش بگیرن و یک وام 100 میلیونی برای مدت 10 سال با اقساط 1800000 تا 2 میلیون و خورده ای بدن که اگر متوسطشو 2 میلیون در نظر بگیریم (البته اگه بعدا دوباره دبه در نیارن) میشه 240 و با اون 60 تومن میشه 300 میلیون که البته من در برخی سایتها خوندم این فقط مبلغ زمینشه و اون فرد باید با یک انبوه ساز قرارداد ببنده و هزینه ساختشو جداگانه پرداخت کنه بعلاوه هزینه هایی مثل انشعاب آب و برق و گاز و احداث هزینه راهسازی و خیابان و خیلی چیزهای دیگه به عهده خود متقاضیه که با این حساب هزینه کل، سر به فلک میگذاره. از طرفی من در چند تا خبرگزاری خوندم بنا به گفته مسئولین ظاهرا این متری 2.5 تا 3.5 میلیون تومن موقتیه و قراره موقع تحویل زمین به قیمت روز حساب بشه!

ارسال نظر