|

بخوانید :

کدخبر: 213155

تحول اساسی بازار خودرو در راه است/ منتظر باشید

وزیر صمت اظهار داشت:‌ موج جدید افرایش تولیدات خودرو را از دو هفته آینده شاهد خواهیم بود. این امر یک شبه نبوده و برای این موضوع حدود دو ماه وقت گذاشتیم و خوشبختانه زیرساخت‌‌ها افزایش تولید را فراهم کرده و مقررات آن آماده شده است.

خودرو تحول اساسی بازار خودرو در راه است/ منتظر باشید

سید رضا فاطمی امین در حاشیه نشست با کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، گفت: ساماندهی صنعت خودرو به دلیل اینکه کیفیت، قیمت و تحویل به موقع خودرو برای مردم بسیار مهم بوده و از طرفی این صنعت به دلیل اشتغال‌زایی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر صنعت خودرو در حال حاضر دچار مشکلات بسیار حادی بوده و اگر رها شود عوارض ناگواری به همراه خواهد داشت.

۹ پروژه تعریف کردیم که در حال اجرا است

وزیر صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: در جلسه امروز با کمیسیون اصل نود، ۹ پروژه تعریف کردیم که در حال اجرا است. یکی از این پروژه‌ها در خصوص اصلاح ساختار تعاملی قطعه‌سازان و خودروسازان است چراکه در این حوزه ضعف‌های زیادی داریم.

فاطمی امین بیان کرد: در محلی به خودروساز ظلم شده و در جای دیگر به قطعه ساز و بیش از اینکه به افراد مرتبط باشد، به نوع روابط و ساز و کار میان آنها ربط دارد.

اصلاح ساختار مالی ایران خودرو و سایپا در دستور کار است

وی با بیان اینکه یکی از پروژه‌های دیگر اصلاح ساختار مالی ایران خودرو و سایپا است، اظهار کرد: ایران خودرو شرکت ساختمانی داشته که هیچ ارتباطی با صنعت خودرو سازی ندارد، همچنین این خودروسازان دارایی‌هایی دارند که الزامی برای حفظ و نگهداری انها وجود ندارد، از این رو شرکت‌های مذکور را باید به لحاظ ساختار مالی اصلاح کنیم بسیار موثر است.

امسال شاهد افزایش تولید خودرو خواهیم بود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه افزایش تولید خودرو را از سال جاری شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: برنامه هفتگی افزایش تولید از ایران خودرو و ساپیا گرفتم. اگر از شرکت‌های ایران خودرو و ساپیا نام می‌‎برم بدین علت است که با وجود بیش از ۱۰ شرکت خودروسازی، بیش از ۹۰ درصد تولیدات خودرو و بازار را در اختیار دارند.

موج جدید افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده

وی ادامه داد: برای آنکه مطمئن شویم کار به دستی انجام می‌شود، صبر نمی‌کنیم تا در انتهای سال تا ببینیم چه تعداد خودرو تولید می‌شود، لذا این موضوع را به صورت هفتگی کنترل می‌کنیم. از این رو موج جدید افرایش تولیدات خودرو را از دو هفته آینده شاهد خواهیم بود.

وزیر صمت تصریح کرد: این امر یک شبه نبوده و برای این موضوع حدود دو ماه وقت گذاشتیم و خوشبختانه زیرساخت‌‌ها افزایش تولید را فراهم کرده و مقررات آن آماده شده است.

فاطمی امین در پایان گفت: جلسات زیادی را همکاران من  با خودروسازان در این خصوص برگزار کردند. برنامه‌های طراحی شده خوب پیش رفته و امیدواریم قول هایی که مبنی بر افزایش تولید خودرو دادیم طی امسال و سال آینده محقق شود.

منبع: خانه ملت
  • مصطفی ارسالی در

    بازهم به دلالان می فروشند بنده ی حقیر ما شین ندارم و هر وقت هم ثبت نام می کنم با دست خالی صحنه را ترک می کنم آیا واقعاً د ولت نمی داند چه خانواده ای خودرو ندارد پ س چرا قرعه کشی می کند ؟ چون با دلالان هم دست هستند خدا یا خود به ما رحم کن این ها که به ما رحم نمی کنند .

  • ناشناس ارسالی در

    چهار سال منتظریم گویی شما میخواهید زمان بگذرد فقط دلتون برای خودتون میجوشه زود و ظیفتون تموم شه پولاروبردارید وبرید تفریح دور دنیا دلسوز واقعی نیست کسی چون اسما مسلمانن بعضیا اما رسما رفتار مشرک دارند

  • ناشناس ارسالی در

    همه اش شعاری بیش نیست مطمئن باشید ۲۰درصدی گرانتر میشوند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...