|
کدخبر: 159143

یک قدم تا ارزانی خودرو

پرطرفدارهای سایپا در حالی امروز به آرامش رسیدند که طی سه روز گذشته شاهد افت قیمت محصولات این شرکت در بازار بودیم، اما برخی عوامل از جمله انتظار برای خبر خوش سیاسی موجب شد تا در کنار سایر عوامل شاهد ثبات در بازار خودرو باشیم عاملی که خوش بینی در بازار را به همراه داشته و موجب شده تا بسیاری از خریداران به امید کاهش بیشتر قیمت فعلا دست از خرید بکشند و به این طریق بازار بیش از پیش وارد رکود شود.

خودرو یک قدم تا ارزانی خودرو

از جمله محصولات سایپا که امروز قیمت آنها را مورد بررسی قرار داده‌ایم، می توان به «پراید ۱۱۱»، «پراید ۱۳۱»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲» و «ساینا» اشاره کرد. خودروهای که در میان پرتیراژها در بازار بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند.

به گفته فعالان بازار خودرو صدور فاکتور برای برخی خودروها با مدل ۱۴۰۰ یکی از دلایلی است که موجب شده تا خریداران تا رسیدن این خودروها (پلاک شدن) به بازار برای خرید دست نگهدارند، عاملی که بر رکود بازار دامن زده است و با این شرایط می توان گفت خودروهای مدل ۱۴۰۰ بازار خودور را رام کرد.

از دیگر مسائلی که فعالان بازار خودرو رسیدن بازار به ثبات را به آن نسبت می دهنده می توان به اخبار سیاسی اشاره کرد، عاملی که خوش بینی در بازار را به همراه داشته و موجب شده تا بسیاری از خریداران به امید کاهش بیشتر قیمت فعلا دست از خرید بکشند.

به این دو عامل می توان نوسان در بازار ارز بخصوص بازار دلار را نیز اضافه کرد، عاملی که چندی است بازار خودرو را با تغییرات خود دستخوش تغییر کرده است.

جدوا-سایپا-۱۹-اسفند

منبع: اقتصاد نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    ساینا۹۳ تومان است چرا۱۳۴میلیون

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...