کدخبر: 102237 شروین اشیدری

اختصاصی گسترش‌نیوز:

آخرین جزئیات از قرعه کشی ایران خودرو و سایپا + تمام تغییرات بندها

این روزها بحث فروش فوق‌العاده خودرو و قرعه‌کشی به نوعی یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در بین مردم شده است و همگی درباره شرایط ثبت‌نام صحبت می‌کنند.

خودرو آخرین جزئیات از قرعه کشی ایران خودرو و سایپا + تمام تغییرات بندها

مدتی است که تصمیمات جدیدی برای بازار خودرو و نحوه فروش توسط خودروسازان گرفته شده است. یکی از مهم‌ترین این تصمیمات بحث قرعه‌کشی خودرو است که نظر همه را به خود جلب کرده است. فروش فوق‌العاده ایران خودرو و سایپا از روز عید فطر استارت خورد و تا روز ۱۴ خرداد ادامه خواهد شد. طی این مدتی که گذشت قوانین و مقرراتی که برای این فروش فوق‌العاده در نظر گرفته شد و هر روز یک سری تغییرات داشت. از جمله مهم‌ترین آن‌ها حذف واریز نیمی از مبلغ خودرو پیش از قرعه‌کشی بود که به دستور سرپرست وزارت صمت صورت گرفت. قبل و بعد از انجام این تغییر انتقادات مختلفی به آن وارد شد چرا که با برداشتن آن این  میزان ثبت‌نامی‌ها بالا رفت.

در ادامه این گزارش قصد داریم به تمام تغییرات در قوانین و مقررات ثبت‌نام و جزئیات کامل قرعه‌کشی بپردازیم. با گسترش نیوز همراه باشید.

زمان انجام قرعه‌کشی ایران خودرو

فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو گفت:  ثبت نام‌ فروش محصولات ایران خودرو تا ۱۴ خرداد ماه ادامه خواهد داشت و شنبه قرعه‌کشی انجام می‌شود و حداقل تا ٣ ماه آینده تحویل خواهیم داد. پیش فروش دیگری هم خواهیم داشت مجدد که موعد تحویل آن سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

فرشاد مقیمی در رابطه با روند تولید در این خودروسازی نیز اظهار کرد: با وجود محدودیت‌های بین‌المللی، در اردیبهشت‌ماه امسال، رکورد تولید در ایران خودرو با تولید ۵۱ هزار دستگاه خودرو شکسته شد. در رابطه با طرح‌های فروش نیز پس از اعلام نتایج اولین دوره فروش‌های فوق‌العاده، پیش فروش ۴۵ هزار دستگاه از محصولات ایران‌خودرو با موعد تحویل یکساله از هفته آینده آغاز خواهد شد.

مدیرعامل این خودروسازی در مورد خودروهای ناقص کف کارخانه اظهار کرد: بعضی از این خودروها یک تا دو قطعه کسری دارند که با ترخیص قطعات از گمرک جمهوری اسلامی ایران،‌ خودروها تکمیل و تحویل مشتریان خواهد شد.

مقیمی همچنین از کاهش تعداد تعهدات معوق خبر داد و گفت: تعداد تعهدات معوق به مشتریان به ۳۰ هزار دستگاه رسیده است که در بازه زمانی یک تا دو ماهه به مردم تحویل خواهد شد.

تغییرات در بند ثبت‌نام

پیرو بخشنامه شماره ۴۳۰۷ مربوط به فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو موارد ذیل به اطلاع متقاضیان و نمایندگی‌ها میرساند:

شرایط اخذ "چک" برای خرید محصولات شرکت ایران خودرو در این طرح حذف گردیده است.

سند خودرو به مدت یک سال در رهن شرکت ایران خودرو باقی مانده و امکان تسویه پیش ازموعد وجود نخواهد داشت.

ثبت نام جهت شرکت در قرعه کشی فروش فوق العاده بدون اخذ وجه تا تاریخ ۹۹/۰۳/۱۴ ادامه خواهد داشت.

امکان انصراف از ثبت نام اولیه جهت شرکت در قرعه کشی فروش فوق العاده تا قبل از زمان برگزاری قرعه کشی مهیا می‌باشد.

در صورت انتخاب متقاضی در قرعه کشی و عدم تکمیل وجه در موعد مقرر محدودیت ۲ ساله از خرید خودرو اشاره شده در بخشنامه ۴۳۰۷ کان لم یکن است.

پس از انجام قرعه کشی و در زمان تکمیل وجه، مبلغ ۱۰ میلیون ریال معادل یک میلیون تومان از مبلغ خودروی ثبت نام شده مشتری کسر و سند خودرو به مدت یک سال در رهن شرکت ایران خودرو خواهد بود و شناسنامه مالکیت خودرو (برگ سبز) پس از اتمام دوران ترهین در قبال اخذ باقی مانده وجه فوق الذکر، تحویل مشتری خواهد شد.

گروه خودروسازی سایپا نیز در بخشنامه فروش خود، محرومیت ۲ ساله برندگان قرعه کشی را لحاظ کرده که تاکنون تغییری در این مورد صورت نگرفته است.

زمان انجام قرعه‌کشی سایپا

سید جواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا درباره اجرای طرح فروش فوق‌العاده خودرو، گفت: ثبت‌نام و انتخاب محصولات در این طرح تا ۱۴ خردادماه به صورت ۲۴ساعته ادامه خواهد داشت و پس از آن سایت برای انطباق اطلاعات ارائه شده توسط متقاضیان با سایر نهادها بسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه صحت‌سنجی و راستی‌آزمایی اطلاعات و بررسی محدودیت‌های اعمال شده برای کاهش واسطه‌گری و ایجاد نظام توزیع عادلانه، در فاصله روز پانزدهم تا هجدهم خردادماه انجام خواهد شد، افزود: متقاضیانی که حائز شرایط باشند و اطلاعات ارائه شده آنها با بانک اطلاعاتی سایر دستگاه‌های حاکمیتی همخوانی داشته باشد در قرعه‌کشی روز ۱۸ خردادماه حضور خواهند داشت.

مدیرعامل گروه سایپا اظهارکرد: قرعه‌کشی برای تخصیص ۱۰ هزار دستگاه از ۷ مدل خودرو گروه خودروسازی سایپا با حضور نمایندگانِ وزارت صنعت، معدن و تجارت، دادستانی کل کشور و دادستانی تهران، سازمان بازرسی کل کشور، مرکز ملی رقابت و سایر نهادهای نظارتی و نیز با پوشش تصویری رسانه ملی برگزار خواهد شد.

مدیرعامل گروه سایپا خاطرنشان کرد: اسامی منتخبین این طرح فروش پس از پایان قرعه‌کشی و تایید نهادهای نظارتی به صورت عمومی منتشر خواهد شد و متقاضیان محترم ۴۸ ساعت فرصت دارند تا نسبت به واریز وجه خودروهای انتخابی خود اقدام کنند.

سلیمانی از آغاز عرضه ۳۰ هزار محصول دیگر سایپا در قالب طرح پیش‌فروش خبر داد و افزود: پس از انجام قرعه کشی طرح فروش فوق‌العاده، عرضه ۳۰ هزار دستگاه دیگر را در قالب طرح پیش‌فروش آغاز خواهیم کرد.

وی گفت: اطلاعات تکمیلی پیش فروش خودرو روز شنبه ۱۷ خردادماه اعلام می‌شود.

جزئیات دیگر از زبان مدرس خیابانی

حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره شرایط جدید ثبت نام در طرح‌های فروش فوری خودروسازان، گفت: افرادی که دارای پلاک فعال هستند، همچنان نمی‌توانند در طرح‌های فروش فوری ثبت نام کنند در واقع در این طرح دو محدودیت در نظر گرفته شده است؛ نخست آنکه متقاضیان طی سه سال اخیر از هیچ یک از خودروسازان خودرو تحویل نگرفته باشند، دوم آنکه درحال‌حاضر پلاک فعال نداشته باشند.

وی درباره راهکار وزارت صنعت، معدن و تجارت برای افرادی که دارای خودروی فرسوده هستند، افزود: این افراد می‌توانند در طرح‌های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند.

 • ممد ارسالی در

  سلام لطفا مهلت واریز وجه بعداز قرعه کشی رو بیشتر کنید حداقل ۱هفته، واقعا چطور خودرو رو حداقل ۳ماه بعدمیخواید تحویل میدید ولی پول واریزی رو ۱هفته به مردم مهلت نمیدید؟

  • سلام ارسالی در

   همچنین برای دفعه های بعد شرط سرپرست خانوار را بگذارید تا لا اقل هر خانواده بتونه یه ماشین ببره نه اینکه خیلی ها پدر ماشین داره و خوبشم داره ، حالا با این طرح چند تا ماشین به اسم بچه هاش می نویشه و اون آدم بدبخت که نه ماشین داره الان «نیازمند واقعی به ماشینه» و از طرفی نه زن و بچش گواهینامه دارند که شانسش برای لا اقل برنده شدن یه ماشین هم که شده بیشتر بشه

  • امیری ارسالی در

   مگه این طرح ها برای این نیست که خانواده هایی که ماشین ندارند بتونن با شرایط بهتر ماشین بخرن؟؟ خب کسی که ماشین نداره قطعا از قشر ضعیف جامعه هست شما چطوری انتظار دارید یه همچین کسی دو روزه پول ماشینو جور کنه؟ حداقل یک هفته یا ده روز فرصت بدید!

  • سید رضا ارسالی در

   سلام مدت زمان واریز وجه رت بیشتر کنید که مردم بتونند یه حرکتی بکنند حداقل یک هفته یا بیشتر این درخواست اکثر مردم از مسئولین هست. با تشکر‌.

 • علی ارسالی در

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دست اندرکاران کمیته خودرو،بعرض میرساندکه از۱۰بندشرایط اعلامی برای ثبت نام کنندگان اگر این ۲بنداصلاح گردد،(۱-بجای اجازه ثبت نام به هرفرددرخانواده باکدملی بهتراست فقط به سرپرسان خانوارهای واجدشرایطدراین طرح فروش اجازه ثبت نام وحضوردرقرعه کشی داده شودتاتقاضاتعدیل وبه یک پنجم تقلیل یابد*۲- دومین ایراداتی است که برای ثبت نام کنندگان عدم دریافت خودرواز۳۶ماه گذشته تاکنون قیدگردیده که اگر اجرای این بندنیزبااولویت دادن به فقیربیچارگانی که ازسال ۱۳۸۹تاکنون ازدریافت خودرو محروم بوده اندبشرح زیراصلاح گردد هم توزیع خودروعادلانه میشودوهم عرضه وتقاضانسبتا" باهم متعادل و مدیریت میگردد۰ اولویتهای پبشنهادی۱-اولویت اول فقط سرپرستان خانوارهایی که ازسال ۱۳۸۹تاکنون از دریافت خودرومحروم شده اندواکنون درلیست ثبت نام کنندگان هستند*۲- اولویت دوم فقط سرپرستان خانوارهایی که ازسال۱۳۹۰تاکنون از دریافت خودرومحروم شده اندواکنون درلیست ثبت نام کنندگان هستند*۳- اولویت سوم فقط سرپرستان خانوارهایی که ازسال۱۳۹۱تاکنون از دریافت خودرومحروم شده اندواکنون درلیست ثبت نام کنندگان هستند*۴- اولویت چهارم فقط سرپرستان خانوارهایی کهازسال۱۳۹۲تاکنون از دریافت خودرومحروم شده اندواکنون درلیست ثبت نام کنندگان هستند*۵- ا اولویت پنجم فقط سرپرستان خان کارهایی که ازسال۱۳۹۳تاکنون از دریافت خودرومحروم شده اندواکنون درلیست ثبت نام کنندگان هستند*۶- اولویت ششم فقط سرپرستان خانوارهایی که ازسال۱۳۹۴تاکنون از دریافت خودرومحروم شده اندواکنون درلیست ثبت نام کنندگان هستند*۷- اولویت هفتم فقط سرپرستان خانوارهایی که ازسال ۱۳۹۵تاکنون از دریافت خودرومحروم شده اندواکنون درلیست ثبت نام کنندگان هستند*این برنامه برای سال جاری اجراگرددوشبیه همین برنامه برای اولویت های بعدی در سالهای آتی نیز قابل اجراست۰(موفقیت همه انسانهای عادل وخداجودرهرپست و مقامی که هستندازخدای بزرگ خواهانم،احدی ازدلسوزان ملت و رزمندگان دوران هشت ساله ایثاروشهادت)

  • پیمان تنها ارسالی در

   باسلام به تمام کسانی که واقعا دوست دارند آنسان باشند . برای انسانیت از تمام هستی خودشون اعم از جان مال و اعضای بدن و حتی سکوت کردند مثل رزمندگان ایران و خیلی های دیگر من با دیدگاه داش علی موافقم و یک بند دیگه که اضافه بشه کسانی که در طول ۱۰ سال بیشترین خودرو را از کارخانه تحویل گرفته آمد .به مدت ده سال از خودرو سازان داخلی مثل ایران‌خودرو و سایپا حق خرید مستقیم را ندارند .

  • ناشناس ارسالی در

   واقعا که باید همینجوری باشه یعنی اینکه فقط سر پرست خانوار شرط ثبت نام داشته باشه چون همه اون هایی که ماشین دارند به اسم همسرانشون ثبت نام کردن و این انصاف نیست که یه خانواده ۲ تا ماشین داشته باشه و یه خانواده مثل ما اصلا ماشین نداشته باشه

  • محمدرضا ارسالی در

   فدای تو که نشستی تا کجاها رو فکر کردی.عززز درد اینه که کسی برای خدمت به این خلق در راس کار نیست!که اگر کسی سودای خدمت داشته باشه اجازه در راس بودن نخواهد داشت!!!!به همین سادگی!!!!!!!!

  • ناشناس ارسالی در

   با سلام منم موافقم بخدا من با۴۵سال سن و سرپرست خانواده ام هیچ ماشینی نداریم لطف کنید سرپرست خانواده وخانوادهایی ک ماشین ندارند بتوانند ثبت نام کنند ن خانواده ای ک همه ماشین دارند و حالا نف ر پنجم خانواده اومد ثبت نام کرد

 • ناشناس ارسالی در

  سلام لطفا واریز وجه پس از قرعه کشی را حداقل یک هفته تمدید کنید واقعا برای بعضی از شرکت کنندگان جمع و جور کردن این مبالغ کار ساده ای نیست .

 • ناشناس ارسالی در

  یکی از بند ها اینه که باید علاوه بر متاهل بودن خانواده هایی که اصلا خودرو ندارند وطی سه سال اخیر نه ثبت نام کرده اند ونه خودروی ایرانی بنامشان نبوده باشد به بندها اضافه میشد وزن وشوهر هایی که خودروی ایرانی بنام هرکدامشان باشد باید از قرعه کشی حذف می‌شدند وکسانی که گواهینامه آنها پایه 3 هست واز تاریخ صدور آن یک سال گذشته باشد نیز اضافه میشد

  • محمد ارسالی در

   هنوزم میتونی شرط بذاری، مثلا اسم و فامیلتو بگو فقط به شما خودرو بدن دیگه!!!
   چه ربطی داره کسی که تازه گواهینامه گرفته نتونه ثبت نام کنه!؟؟ (البته من 8ساله گواهینامه دارم)

 • ناشناس ارسالی در

  خیلی خیلی بد شد که شرط پرداختن نصف قیمت ماشین رو حذف کردن طرف پول یه موتور نداره اومده پژو پارس ثبت نام کرده بهش میگم اخه چرا این کار رو میکنی میگه اگه برنده شدم امتیازمو میفروشم ده میلیون،،، الان تو فمیل ما همه ثبت نام کردن هیچکدومشونم یه میلیون پول تو حسابشون نیست،، خاهشا شرط پرداخت نیمی از قیمت خودرو رو اجرایی کنید بعد خواهید دید که چند نفر حذف میشن

  • محمدرضا ارسالی در

   حرفت حقه برادر،کو گوش شنوا،برای کی مهمه این مطلب که شما اشاره کردید؟؟؟؟؟

  • ناشناس ارسالی در

   این چیزا نیست اگه برنده بشه باید وجه کامل پرداخت کنه وگرنه خوده شرکت یکی رو جایگزین میکنه مگه الکیه حواله فقط اینجوریه که اونم یارو پولو بیشترشو دادن مابقیشو ندارن

 • علیرضا اسلامی ارسالی در

  این خودرو سازهای کشور ما هر روز یه قانونی تصویب می کنند بعبارتی هر روز یه سازی می زنند و ما خریداران بدبخت باید به ساز اینها برقصیم

 • ناشناس ارسالی در

  تو رو خدا شرط واریز نیمی از مبلغ خودرو رو دوباره اعمال کنید چون الان دلال ها همه فامیلشون رو که گواهینامه دارن و پلاک فعال هم ندارن ثبت نام کردن با وعده 3 میلیون شیرینی دادن بهشون اگر در قرعه‌کشی برنده بشن بخدا ادم میشناسم نون شب نداره پژو پارس ثبت نام کرده به امید فروختن امتیازش لطفاً پرداخت نیمی از مبلغ خودرو رو دوباره اعمال کنید تا بهتون ثابت بشه که تقریبا 4 نیم میلیون ریزش ثبت نامی ها مواجهه میشید و فقط یه میلیون نفر مصرف کننده واقعی میمونن

 • ناشناس ارسالی در

  اگه شرط واریز خودرو حذف نمیشد مطمنن اصلا دلال ها نمیتونستن وارد فروش فوق العاده بشن مثلا اگه برا دویست نفر بخاستن نیمی ازقیمت خودرو رو واریز کنن زیاد خوشایند نبود براشون در ضمن اگرم برنده نمیشدن 7 روز طول میکشید دوباره پول تو حساب هاشون برگرده این شرط خیلی خوب بود ولی حیف که مدرس خیابانی بی دلیل حذفش کرد

 • محمود ارسالی در

  با توجه به ثبت نام حدود۶ میلیون نفر برای دریافت ۲۵ هزار دستگاه خودرو .به نظر میرسد عرضه وتقاضا در کشور هیچگونه همخوانی ندارد و بعد از قرعه کشی تقاضاها مجددا وارد بازار ازاد شده و قیمت خودرو افزایشی خواهد بود .تاوقتی که خودرو سازان نتوانند به نیاز مردم پاسخ دهند مشکل خودرو حل نمیشود.

 • احمد ارسالی در

  باسلام وعرض خسته نباشید لطفا زمان مهلت واریزی بعدازقرعه کشی را از48 ساعت به حداقل یک هفته تغییر دهیدشما چطور خودرو را بعد از 3 ماه تحویل میدهید؟

  • ناشناس ارسالی در

   وقته دو روزش خوبه فقط واریز وجه رو مرحله باشه که دلالا نتونن فامیلاشون ثبت نام کنن آقای وزیر صنعت ومعدن این کارو باید بکنه

 • بردیا ارسالی در

  باسلام .خواهشا زمان واریز پول را ازدو روز به یک هفته تغییر دهید

  • مقدم ارسالی در

   حالا کسی هم برنده نمیشه!

 • محمدرضا ارسالی در

  بادرود وخسته نباشید
  لطفاً به گوش مسئولان فروش خودرو برسونید که برای اجرای عدالت بیشتر وکوتاه نمودن دست دلالان ، علاوه بر شرایط موجود واجرای شرط پیش پرداخت ، شرط نداشتن خودرو وپلاک جاری برای تمام افراد خانواده در یکسال گذشته هم اعمال شود وهمچنین از هرخانواده فقط یکنفر حق ثبت نام داشته باشد..باسپاس

 • ناشناس ارسالی در

  اگه امکان داره مهلت پرداخت وجه نقد رو تا یک هفنه تمدید کنن بهتره. چون بانک ها هم در پرداخت وام یک هفته طولش میدن با تشکر

 • آریان ارسالی در

  سلام خسته نباشی طرح ناقص هست دوما برادرانی که ثبت نام کردن که تعداد زیاد شده تعداد زیاد از قشر ضعیف ترین جامعه هستن دلال نیستن که ظرف 48ساعت این مبلغ پول را فراهم کنند چنانچه مسئولین میخواهند به ما کمکی شود یک هفته زمان برای پرداخت وجه وقت بدهند اصلا مهلت وجه منطقی نیست ودر توان قشر ضعیف به هیچ عنوان نیست متشکرم

 • رمضانیان از شهرقدس ارسالی در

  درمورد خودرو پیشنهادم این است که من یه پراید سال ۱۳۸۶ دارم یعنی ۱۳ ساله که این خودرو دارم دلم می خواد این خودرو را عوض کنم ولی طبق شرایط شما نمی تونم اگر امکان داره این شرط را تغییر دهید

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام خسته نباشید اکرواقعا میخواهیدخانواده ای که ماشین ندارد ومیخواهد ماشین بخرد کمکش کنید اول به سرپرست خانواده که اصلا شماره پلاک ندارد وکواهینامه پایه ۲دارد پلاک ندارد توی قرعه کشی اینجور آدمارو اولویت قرار بدیدباتشکر فراوان

  • ایرج ارسالی در

   بنظرتون الان شرایط چیه؟.. رفیق اول یه تحقیق بکن و بعد نظر بدین

  • مهربان ارسالی در

   جناب ایرج ایشون درست می گند

   منظورشون اینه که مثلا شرط سرپرست خانوار هم گذاشته بشه تا شانس نیازمندان واقعی رعایت بشه و هم چنین احتمال اینکه هر خانواده ای یه ماشین ببره بیشتر بشه

 • علی ارسالی در

  سلام ، مگر شما قبلا نگفته بودید حداکثر 3 ماه دیگر تحویل می دهیم ، چرا ایران خودرو به حداقل 3 ماه تغییر دادند.

 • مهرشاد ارسالی در

  باسلام
  لطفاً به گوش مسئولان فروش خودرو برسونید که برای اجرای عدالت بیشتر وکوتاه نمودن دست دلالان ، علاوه بر شرایط موجود واجرای شرط پیش پرداخت ، شرط نداشتن خودرو وپلاک جاری برای تمام افراد خانواده در یکسال گذشته هم اعمال شود وهمچنین از هرخانواده فقط یکنفر حق ثبت نام داشته باشد..باسپاس

  • ناشناس ارسالی در

   احسنت ازوقتی واریز پولو حذف کردن همه ازدم دلال شدن اینا دلال درست میکنند عوض اینکه جمع کنند

 • عاطفه ارسالی در

  سلام بعضی مثل خودم سرمایه من در بورس قرار داردچنانچ بفروشم حداقل بعد از سه روز پول به حساب واریز میشه این مت ۴۸ ساعت زمان کمی برای پرداخت وجه لطفا حداقاقل یک هفت فرصت بدین ممنونم

  • مهدی ارسالی در

   خیلی ها دو دوتا ثبت نام کردن چرا که دو امتیاز داشته باشن اونایی که ندارن چه گناهی کردن

 • ناشناس ارسالی در

  لطفاً یک هفته وقت برای واریز وجه داده شود دوروز خیلی کم است سه ماهه تحویل می دهید ولی دوروزه پول می گیرید

 • صالح کعب ارسالی در

  خدایش من فقط یک بنام خودم نوشتم ولی بعصیها چند تا مدارک اوردنند
  وبخصوص نمایندگیها بت میگن برو دوتا الا سه مدراک بیار برات منویسیم
  خدایا از مافیا هر کاری میکنند اخر را فرار وپول رفی پیدا میکنند بنابر خدا من نوشتم واینشالله که به اسم دربیاد خدایا غیر از تو کسی نداریم

 • محمدعلی حامد تابعی ارسالی در

  سلام چندروزبعدازقرعه کشی به مردم اطلاع رسانی می‌شود اگه بشه پول وازیزی مهلت یک هفته باشه خیلی بهتره باتشکر

 • یزدان کریمی ارسالی در

  سلام لطفاً یک هفته وقت بدهید خیلی ممنون 😘

 • NS ارسالی در

  سلام بعضی خانواده ها با انداره تعداد افراد خانواده وسیله نقلیه دارن وبعضی هم حتی یکیشو ندارن امیدوارم طوری بررسی بشه که مستحقین به حق خود برسن

 • مهدی ارسالی در

  با سلام
  خیلی از افراد هستن مثل بنده که خودرو سواری ندارن ولی خودرو باری مثل وانت و ماشین های سنگین تر دارن و این اصلا عادلانه نیست که بگن پلاک فعال حد اقل پلاک فعال برای سواری
  بنده پشت ماشین وانتم یخچال دارم
  چجوری برم باهاش مسافرت و جاهای دیگه این ماشین کار هستش یکم تفکر کنید .

 • ناشناس ارسالی در

  با أین شرایط احتمال اونای که واقعا ماشین ندارن بخوان تو قرعه کشی به اسمشون در بیاد کمه

 • ناشناس ارسالی در

  حدالاقل یک هفتهوقت براپرداخت وجه بدهید

 • حبیبی ارسالی در

  چراانهایی که خودروی فرسوده دارن نمی تواننددراین طرح شرکت کننداینم واقعاطرح ناعادلانه هستش بازم دراین طرح پای دلالهامیادوسط

 • پویا ارسالی در

  سلام
  از مسئولین محترم سازمان
  تقاضا دارم برای پرداخت وجه یه تغییری انجام بدن
  دو روز رو به یک هفته تغییر بدن که افرادی مثل پدر من که ۵۰ سالش هنوز در انتظار ماشین صفر هست بتونن پول رو پرداخت کنن.با سپاس

 • Mosiyo ارسالی در

  آخه بی وجدان ها آدم تو دو روز چطور میتونه ۴۰ میلیون پول جمع و جور کن مگه ما آقا زاده ایم اگه آقا زاده بودیم که با ساز شما نمیرقصیدیم وامم که از بانک میخوای بگیری یه هفته بالا پایین میکنه ریدید با این کارتون یخورده انصاف داشته باشید با این شرایطی که گذاشتید مردم رو اسگل فرز کردید نه داش خودتون خر هستید والا

  • ناشناس ارسالی در

   خب بگو تو ب هفته چطور میخوای 40 یا 80 ملیون جور کنی ها اینو بگو

 • بابک مستوره ارسالی در

  سلام لطفلا واریز از2روز به10روز تمدید بشه الان کی پول نقد نگه میداره تمنا وخواهش 6میلیونی شرکت کننده است تاپول جم جور بشه

  • ناشناس ارسالی در

   این یکی رو آخه مگه زمانه دقیانوس که تو خشتکت یا توخونه این همه پولو میخوای نگه داشته باشی بعد میگن چرا مردم نادونن

 • Sa ارسالی در

  از شش میلیون نفر حداقلش 5میلیون نفرش این وسط دلالی میکنه هرکس به یه روش.یکی اسم فامیلاشو مینویسه.یکی اسمشو نوشته که اگه برنده شد امتیازشو بفروشه.بقیشونم شانسی اسم نوشتن که اگه برنده شدیم ماشین قبلیشو که یا به اسم خانم یا بچش هستو میفروشیم و پولو واریز میکنیم.این وسط منی که الان 32سالمه وچندساله پولو تو بانک به امید همچین روزی گذاشتم چیه.حذف 50درصد پول اولیه مشکل اصلی این طرح بود که واقعا خرابش کردن

 • ناشناس ارسالی در

  اونایی که میگن یه هفته فرصت بدید برای واریز پول همه دلال هستند چون میدونن نمیتونن سریع به چندنفراین پولارو واریز کنند بعدشم اگه مصرف کننده واقعی باشه پول کل ماشین توحسابشه اگه واقعا ماشین میخای خوب ۴۸ ساعت با یه هفته چه فرقی داره پولتو آماده نگه دار پس معلومه همه ازدم دلالن اولشم واسه واریز پول انتقاد کردن حذف شد همون ۴۸ ساعت زیادهم هست

  • ناشناس ارسالی در

   آقای وزیر باید بدونه نیمی از وجه که برداشتی و همین دوروز واسه وجه خوبه چون نمیتونن وجه واریز کنن البته اینا دلال هستن هر غلطی میکنن

  • ناشناس ارسالی در

   باید دوباره طرح واریز وجه رو عوض کنید دو مرحله که کسایی دلال هستن اسمه فامیلاشون ننویسن

  • ناشناس ارسالی در

   دروغ میگن اینایی که میگن مدت واریزی رو بیشتر کنید یا دلالن یا با دلالا هستن چون کسی که ماشین میخواد حتما فکره پولشو کرده عجب عوضیای باید دوباره واریز وجه رو تو دو نوبت بکنن تا دسته دلالا کوتاه بشه

  • ناشناس ارسالی در

   دروغ میگن اینایی که میگن مدت واریزی رو بیشتر کنید یا دلالن یا با دلالا هستن چون کسی که ماشین میخواد حتما فکره پولشو کرده عجب عوضیای باید دوباره واریز وجه رو تو دو نوبت بکنن تا دسته دلالا کوتاه بشه

  • ناشناس ارسالی در

   دروغ میگن اینایی که میگن مدت واریزی رو بیشتر کنید یا دلالن یا با دلالا هستن چون کسی که ماشین میخواد حتما فکره پولشو کرده عجب عوضیای باید دوباره واریز وجه رو تو دو نوبت بکنن تا دسته دلالا کوتاه بشه

 • زهرا ارسالی در

  لطفا زمان دادن پول را بیشتر کنید سپاسگزارم

 • کاکا ارسالی در

  با سلام.
  من فکر میکنم دلیل برداشتن نیمی از وجه در زمان ثبت نام این بود که دلالان بتونن شرکت کنن چرا که به نفع ایرانخودرو و سایپا هست چون دلال ها قیمت بازار رو انتخاب میکنن و شرکت ها هم وقتی میبینن مردم از دلال ها مجبورن بخرن راحت تر و بدون دردسر قیمت هارو بالا میبرن.

 • عباس ارزانی ارسالی در

  میخواهم ببینم چقدر توانمند در تصمیم گیری و گذاشتن شرایط مناسب هستید که دلال های دیگر فکر خرید خودرو و حواله خودرو برای فروش نباشند، مگر شهر بی در و پیکر است که دلال تصمیم بگیرد ، اینجانب از چند نفر شنیده ام که مبلغ ده میلیون آن هم بستگی به نوع خودرو ، نمایندگی فروش خودرو از دلال بابت کارمزد ثبت نام هر خودرو پول میگرند و دلال ها تعداد زیاد ثبت نام میکند و استفاده کننده واقعی نمی تواند ثبت نام کند و بایستی به قیمت خیلی گزاف از دلال خرید نمای، برای کشور ما که ادعا میکنیم کشور امام زمان است نبایستی این اتفاق مداومت داشته باشد مگر کار سختی است دست دلال کوتاه شود ، من خواهش میکنم دلال ها این کار رو انجام ندهند و به خود بیایند و این پول ها خوردن ندارد و این کار مداخله و بهم ریختن بازار است ، برای کشور اسلامی وجهه ای خوبی ندارد ، ایران عزیز برای رسیدن به این امنیت خون فراوان داده است با این کارتان در به هم ریختن امور اقتصادی دخالت می کنید و مثل دشمن عمل میکنید .خواهش میکنم کسانی که شریک دزد و رفیق قافله نیستید اقدام عاجل بفرمایند.

 • احمد ارسالی در

  با سلام
  مهلت پرداخت و تکمیل وجه خیلی کمه حداقل یک هفته مهلت داده بشه و اگه نصف مبلغ را اولش و نصف دیگه رو در زمان تحویل بگیرن خوبه گفته خودشونه هر روز یه بازی در میارن انصاف نیست قشر ضعیف نمی تونه به این فوریت مبلغ جور کن شک نکنید اونهایی که سریع مبلغ واریز میکنن صدرصد دست دلال هست
  منونم

 • رضا ارسالی در

  با سلام و عرض ادب.ممنون میشم به مسئولان مربوطه بفرمایید زمان دریافت وجه را از ۲ روز به یک هفته افزایش بدهند.واقعا دو روز زمان کافی نیست .با تشکر

 • ناشناس ارسالی در

  سلام
  ظرف ۴۸ ساعت باید وجه خودرو را یکجا واریز کرد وموعد تحویل سه ماه آینده . آخه تو این فرصت دو روزه اگر کسی تو قرعه کشی برنده شد برای تامین وجه خودرو باید فرش زیر پاش یا طلای زنش یا زندگیش را بفروشه و آتیش بزنه که میخواد ماشین ثبت نام کنه؟درثانی شما فکری به حال خیابونهای تهران .آلودگی هوا ومشکلات تردد در خیابونها کردید؟ آیا خیابونهای تهران گنجایش این حجم ماشین که توسط سایپا یا ایران خودروتولیدمی شه وبه بازار عرضه می شه داره؟فکر کنم تهران حدودا دوازده ملیون جمعیت داره ولی بنظر بنده سه برابر جمعیت تهران خودرو .درسطح تهران وجود داره چون تو هر خانواده ای هر فرد یک خودرو به اسم خودش داره. پدر جدا. مادر خودروی جداگانه. فرزند خودروی جدا و...بعضی ها هم دو خودرو با پلاک زوج و فرد دارند که درمواقع زوج وفرد بودن خیابونها از آن استفاده می کنند.آیا بجای تولید روز افزون اینهمه خودرو و افزودن بر بار ترافیکی و آلودگی هوا بهتر نیست خود مسئولین وسازندگان خودرو های داخلی .فکری به حال خودرو های فرسوده وبا قدمت ۱۰ سال به بالا که در خیابانهای پایتخت درحال تردد و رفت و آمدند بکنند وحداقل طرح جایگزینی خودروی فرسوده را بجای فروش فوق العاده.ویا پیش فروش اعمال نمایند.تاهم خودروهای فرسوده بتدریج از ناوگان حمل ونقل کنار گذاشته شود وهم خودروهای صفر وبا کیفیت بهتر جایگزین آن شود

 • محمود ارسالی در

  سلام. من به عنوان یک شهروند که از اول انقلاب واول جنگ تا حال در صحنه های انقلاب وجنگ بوده ام واگر قابل بدانید بعنوان یک بر ادرحقیر حرفم را گوش کنید. وحق کس‌ را پایمال نشود که خودم با گوشهام وچشمان دیده ام که چقدر در حق طبقه پایین ظلم وستم می‌شود ولی در صحنه های،جلوگیری از ظلم وظالم همین طبقات مظلوم هستند که سینه سپر میکنند در مقابل دشمنان که خود آگاهید. خواهش میکنم با دید آگاه به این طبقه خدمت کنید وبه دلالان اجازه ندهید که در اینجور موارد دخالت وقرعه کشی نمایند من اکثر نمایشگاه داران ومشاوران املاک که براحتی پول در اختیار دارند را شاهدم که با وعده وعیدها به افراد بی بظاعت خواهان ثبت نام هستند تا با دادن پول اتومبیل که به نامشان در می آید گوششان را ببرند. تا مدتها انهارامجبور به تعظیم وپا بوس خود کرده و چه سو استفاده هایی ازشان کنند. پس 1به سرپرستان خوانوادها که الویت اول دارند2پول پیش حداقل نصف یا یک سوم رابدهند3تا از ده سال قبل تا پنج سال اتومبیل نداشته باشند4مبلغ باقی را تا همان سه ماهی که تحویل می‌دهید وقت بدهید 5با شناسایی افراد دلال آنها را تا ده سال از خرید خودرو منع نمایید انشااله خداوند در کارتان خیر وبرکت داده وبا صحت وسلامت روز بروز ساخت وسازتان بالا بگیرد ارادتمند شما م. ش. ومن الله ال تو فیق.

 • ناشناس ارسالی در

  همین الان نصف بیشتر افرادی که ثبت نام کردند دلال هستند.اونایی که این طرح رو گذاشتن فقط پولو میشناسندو به فکرمنافع خودشونن،آخه تو این مملکت کی انصاف داره و به فکرمردمه بدبخته؟..خودتون قضاوت کنید...

 • ناشناس ارسالی در

  آیا یک دانشجو پزشکی در مناطق دور افتاده احتیاج ب یک پراید قراضه نداره؟ چ جور تهیه کنه این قدر ارزش برا پزشک ک پدرش ماشین داره

 • جعفر ارسالی در

  زمان واریزواقعآکمه شما۳ماه بعدمیخوایدخودروتحویل بدیدچطوریه هفته مهلت نمیدید

 • خ ط ارسالی در

  همین الان نیم بیشترثبت نامی ها دلال هستند..اونایی که این طرح رو گذاشتن پولو میشناسن وبه فکرمنافع خودشون هستند..آخه کی به فکربدبخت بیچاره بودند که این باردومشون باشه...

 • مراد ارسالی در

  بدبخت به مردم ما برای خرید وسیله ارزانتر از بازار باید چرا اینقدر حقارت بکشند مشتری هیچ حقی برای انتخاب ندارند وجه تا ۴۸ساعت حقمانه لیاقتمان بیشتر از این نیست ازماست که برماست

 • ناشناس ارسالی در

  آیا یک دانشجو پزشکی در مناطق دور افتاده احتیاج ب یک پراید قراضه نداره ک پدرش ماشین داره؟

 • پرهام ارسالی در

  با سلام .
  میشه لطفا یک آپشن اضافه کنید که بشه ماشین انتخابی رو تغییر بدیم

 • . محمد ارسالی در

  باسلام خدمت دلسوزان وز آرت صمت و بقیه پرسنل ایران‌خودرو وضمن تشکر پیشنهاد این حقیر این است که مهلت واریز وجه را حداقل 10روز فرصت بدهید

 • پریسا ارسالی در

  سلام وخداقوت.خواهشا شرط پلاک فعال برای کسایی،که خودرو از رده خارج دارن رو بردارید...تا بتوننن یه خودرو نو بعد ۵۰ سال بخرن..شرط پلاک فعال فقط برای خودروهای جدید باشه نه خودرو های فرسوده از رده خارج..خواهشا رسیدگی کنید..وودراین بند تجدید نظر فرمایید..تشکر

 • مرتضی ارسالی در

  سلام، حق با شماست،. بعضی خانواده ها به نام همسرشان و فرزند یا فرزندان ماشین ثبت نام کرده اند،. و لی،. میتوانند ماشین را به همسر و فرزند منتقل کنند و خود به عنوان سرپرست ماشین نداشته باشند و برای ثبت نام محق باشند

 • مرتضی ارسالی در

  در مورد اینکه بعضی خوانواده ها مثل خواهر من که قبلا شاغل بوده و الان حقوق بیکاری میگیرد، و گواهینامه هم دارد،. و پول و زحمت خودش را جمع کرده، . اگر فقط شرط سرپرست باشد،.همسرش دیگر ماشین را به او نمیدهد و به نام نمیزند،. و خواهرم با وجود اینکه پول خودش هست، و مسائل موجود در زندگیش،. باید بیخیال پول و ماشین شود،. بعید نیست فردا همسرش بعد گذشت یک سال ماشین را بفروشد و پولش را خرج کند، و خواهرم را هم آدم حساب نکند،. دقت داشته باشید از این موارد کم نیست که زن هم در خانه و بیرون کار میکند و مانند مردلن حق سرمایه گذاری و آرامش و آسایش خود را میخواهند

 • جلال ارسالی در

  به نظر من درصدیشو بذارن موقع تحویل بهتر است

 • جعفر ارسالی در

  تشکر از مدیر محترم شرکت سایپا لطفا در پرداخت مبلغ بعد از ۴۸ ساعت تشدید نظر کنید وبه یه هفته برای برندگان وفت بگذارید تشکر از شما

 • بهبود ارسالی در

  مسئولین فهمیدند در این ثبت نام حق به حق دار می رسه برنامه را عوض کردند تا مافیا خودرو برقرار باشه

 • محسن ارسالی در

  حقمونه که اینقدر حقارت بکشیم. همه ی دنیا التماس میکنن که ازشون ماشین بخرن با شرایط خودش. کاری کردن که ملت التماس میکنن یه ماشین داشته باشن. معلومه که رانت و رانت خواری بوده نه تولید داخلی. واقعا کی فکرشو میکرد یه روزی به این خفت بیفتیم

 • سلام ارسالی در

  به خداکه نود درصدتون برای سود دارید این کارومیکنید،تاموقعی که منافع هممون رو در نظر نگیریم وضع همینه،بدترهم خواهدشد.میگن ماسرپرست خانواریم،باید به ما بدن،بعددوست عزیز تکلیف جوونهای بیکارو....چی میشه.چون شما زن گرفتی بقیه بایدتاوان زن شماروبدن.محدودیت یعنی اوضاع بدتر خواهدشد.لطفامحدودیتهارا بردارید.درشان جمهوری اسلامی نیست اینگونه خودرو فروختن

 • حسن ارسالی در

  سلام طرح پنجاه درصدپول پیش خیلی بهتر بود تو حساب شخص میموند بمحض برنده شدن برداشت میشد ۴۸ ساعت بعد هم بقیه پول رو پرداخت میکرد دیگه این همه شلوغ نمیشد چون خیلی ها الکی ثبت نام کردند خواستن شانس خودشونو امتحان کنند
  واین باعث شده شانس دیگران هم خیلی کم بشه

 • ناشناس ارسالی در

  سلام خسته نباشید اگه امکان دارد مهلت واریزوجه را بیشتر کنید ما درحال گرفتن وام هستیم گفتند تا هفته دیگر آماده می شود خواهشا یک فکری هم به ما مردم ضعیف جامعه کنید که نه پول نقد داریم نه ماشین با دوبچه داریم وام می گیریم که ماشین بگریم کمکی هم به ما کنیدتشکر هرچند اگه دلسوزی وجودداشته باشد

 • احمد ارسالی در

  سلام واریز وجه رو پس از قرعه کشی به ۱۰ روز تغییر بدید همه هم دارن میگن اما کو گوش شنوا

 • محمد ارسالی در

  لطفا زمان واریز وجه را ا ز دو روز به ده روز افزایش دهید.

 • بهنام ارسالی در

  باسلام خودروسازان باید نصف مبلغ را باید بعد از قرعه کشی بگیرند وبقیه را در زمان تحویل برای قشر ضعیف که با هزار مصیبت اگر برنده بشه جور کردنش خیلی یخته

 • طاهری ارسالی در

  سلام شما که می فرمائید که فقط سرپرستان حق ثبت نام دارند خیلی از خانواده هستند که چندتا ماشین دارند فقط به نام سرپرست خانوار ماشین نیست

 • ناشناس ارسالی در

  مدیران هر دو خودرو ساز بایستی زمان واریز وجه را از ۴۸ ساعت به یک هفته تغییر دهند چون اکثر مردم پولهایشان را درانواع سپردها در بانکها گذاشتند که برای دسترسی به پولهایشان چند روزی بایستی منتطر بمانند .که در این باره زمان ۴۸ ساعته برای واریز وجه حق کسانی که در قرعه کشی برنده شدندضایع میشود

 • ناشناس ارسالی در

  سلام خورد رو سازان محترم لطفا پول خود رو را در دو مرحله دریافت کنین انقدر اعتماد با نفس ندارین از روز اول ثبت نام نگفتین باید یک مرتبه پول را واریز کنین حالا میگین که ما درخواست وام کردیم وبه خودرو نیازمندیم برای امورات زندگی ونمی تونیم آزاد تهیه کنیم یک مقدار به فکر مردم محروم باشین هر دقیقه یه مدل بخشنامه میدین

 • ناشناس ارسالی در

  شرط سرپرست خانواربهترین شرطه ،خوانوادهای که ماشین دارن نباید تو قرعه کشی شرکت داده بشن

 • ناشناس ارسالی در

  چرا به مردم دروغ میگید اول اعلام می کنید تحویل خودرو حداکثر ۳ ماه حالا که مردم ثبت نام کردن میگید حداقل ۳ماه یعنی ممکنه تا یکسال هم طول بکشه😠😠😠

 • فرزاد ارسالی در

  خدایش خیلی باحالید شما مردم توتمام دنیا بهترین برند ماشین راحت دراختیار مردم قرارمیگیره بعد شماها دنبال یک نفر تو خانواده و یکهفته مهلت واریز وجه و..... آقایون اینا همه نمایشه شما کی اینارو قراره بشناسید هرچندوقت با یه چیز سرگرممون میکنن. این مسخره بازیا چیه مثل آدم ماشین بریزید نمایندگی ببینم کدوم دلالی ماشین تو بازار آزاد 2برابر میده اینم دیگه فکرکردن و اتاق فکرتشکیل دادن داره. اینا دلال درست نمیکنن اینا خود دلالن یعنی میشه روزی شماهم سرکوب بشید. مامردم با این همه سختی این حقمون نیست که له له ماشین ایران‌خودرو و سایپا بزنیم ایشالا جفتشون از بین بره.

 • یوسف مهدیزاده ارسالی در

  سلام خواهشاً وجه دریافتی را حداقل یک هفته فرصت بدید

 • مهدی ارسالی در

  با سلام.آقا همون دوروز برای واریز کافیه همه دارند بیداد میکنند که بیشترین آمار برای دلال ها است شما فرض کنید یک دلال ۵۰ نفر را ثبت نام کرده باشه و شانسی ۳ نفر اسمشون در بیاد خوب نمی تونه ظرف دو روز حساب این ۳ نفر را پر کنه پس وقت بیشتر به نفع دلال است.

 • غلامحسن کرامتی زاده ارسالی در

  سلام خسته نباشی انصراف رابایدچطوری به شما اطلاع بدهندباتشکر

 • جواد ارسالی در

  لطفا برا مرحله بعد حتما پول پیش را دریافت کنیدد

 • امانی ارسالی در

  سلام
  اینجانب آزاده و جانباز نه ساله هستم یه پراید سال ۸۳ خریدم که الان اسقاطی هست؟ چرا نباید من حق شرکت در این قرعه کشی رو داشته باشم؟

 • محمد ارسالی در

  تا خر هست خرسوارم هست.حالو روز ما ایرانیها با این همه ثروتی که داریم اونوقت برای داشتن یک ماشین اونم این ماشینا که اینا تولید میکنن باید آنقدر عذاب‌ بکشیم .خدا کمکمون کنه

 • ناشناس ارسالی در

  من شوهرم ماشین نداره ولی سند ب اسمش هست ونمیتونه دوباره ثبت نام کنه اخه چقد بی انصافین مردم حقب ماهم بدید ک خانم ها ثبت نام کردن.

 • ناشناس ارسالی در

  سلام یعنی هرچی کنی کنند ..
  ماشین های فرسوده را جمع کن.
  خائن کارمندان دولت هستند ..
  کرونا استوار است
  عبرت اموز است..
  برای وطن

 • ناشناس ارسالی در

  سلام دایره قوائن راعیت کنید..
  اولین چهار راه..
  رهنمای راندکی..ایست..
  کرونا ویروس

 • هانا،، ارسالی در

  با سلام خدمت تمامی دستندرکارانی که به حق مظلوم احترام میگذارند ،،خواهش عاجزانه خیلی از ملت شریف مستضعف ایران که لطف کنید به هر خانواری که حتی در طول چندین سال ماشینی به اسمشان نیست ر طرحهای فروشتان در اولویت بگذارید نه اینکه طرف وسیله داره اما به اسم زن وبچه وخلاصه ...مینویسه و دوم اینکه حداقل فرصتی که برای تسویه خودرو قرار میدید ده روز باشه نه دوروزه،،،

 • حیدری ارسالی در

  با سلام از دست اندرکاران وزارت صنعت و معدن خواهش می کنیم که برای وجه واریز یک هفته به مشتری وقت بدند تا حقش واقعا هدر نرود
  ممنون خواهش می کنیم

 • حسن ارسالی در

  با سلام .خانواده من 8 نفر هستیم .ماشین نداریم.قبل از قرعه کشی خواستم از دلال ماشین بخرم ،دیدم با این قیمت های بازار یه ماشین پژو 405 ده سال کار کرده رو باید بخرم 65 میلیون تومن ، هر کاری کردم دلم راضی نشد ،حالا توی این قرعه کشی ثبت نام کردم ،ولی باز هم با این جمعیت 6 میلیون نفری که ثبت نام کردن ،هیچ امیدی به برنده شدن توی قرعه کشی ندارم ، آخه یه بار یه وام خانگی توی فامیلامون عضو شدم ،13 نفر بودیم ،من نفر سیزدهم شدم ،

 • سعید ارسالی در

  زمان پرداخت وجه باید زیادتر بشه، دو روز کمه والله عقل سلیم کجاست
  اینجوری گند زده میشه به بازار خودرو
  دست دلال باید کوتاه بشه

 • پیام ارسالی در

  سلام!آخه این چ وضعیه اخه 2روزه80ملیون از کجا جور کنیم مگه دلالیم؟!؟خاهشا 7روزش کنید زمان پرداخت پول رو. یاعلییی.

 • علیرضا ارسالی در

  واقعا فکر میکنین چرا مهلت پرداخت چرا اینطوریه؟؟ ضایس چون میخوان فقط به فامیلای خودشون قرعه دربیارن و ادمای فقیر توان ثبتنام نداشته باشن.

 • نا شناس ارسالی در

  چرا ما اینجوری شدیم
  دقیقا تا قبل از برداشتن شرط برداشتن نصف پول خودرو همه میگفتن میخوان دزدی کنین ، سود پولا رو حساب میکردیم و هزار تحلیل دیگه
  بعد که شرط پول رو برداشتن و دیدیم که ۷ میلیون ثبت نام کردن میگیم چرا شرط پول رو برداشتن اشتبا کردن ....
  یعنی دوست داریم که شرایط طوری باشه که حتما خودمون جزو اون دسته بشیم که بهره مند میشن اگه نباشیم یا احتمالش خیلی کم شد دیگه هرطوری شده نطر عکس میدیم با دلیل و منطق و ...
  تا زمانی گه تفکر منفعت خودمون رو بر منفعت جمعی ترجیح بدیم شاهد این موارد خواهیم بود.

 • شاه ارسالی در

  سلام برای پرشیا چقدر باید پول آماده کنیم ؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  چرا امکان انصراف رو برداشتن.

 • سهراب ارسالی در

  سلام اقایون مسول تو رو خدا قیمت ماشین رو پیش پرداختیش کنید مث قبل بعدشم خاهشا مدت ۲ روز خیلی کمه اخه چطوری جورش کنیم لااقل یه هفته کنید مهلتش رو تو رو قرآن اگه واقعا هدفتون کمک کردن به مردم بدبخت مملکته،ممنون

 • ف ارسالی در

  سلام بر اساس کد ملی واستعلامات حاصله اسم کسی را که مستحق ماشینه بنویسن ودست دلالان را از دوباره خرید ماشین کوتاه کنندنصف وجه ماشین را هم بگیرند به فکر جیب خریدار باشند .یا اقساطی به کارمندان و مردم تحویل دهند چک هم باشه.مدارک طرف را هم کنترل کنند

 • سمیه ارسالی در

  لطفا تو شرایطتتون قید بشه که تو یه خانواده هر کسی یه ماشین به نامشون باشه بقیه افراد حق ثبت نامی نداشته باشند یارو ماشین داره اما زده به نام زنش الان خودش ثبت نام کرده به نامش دراومده....این چه وضعشه این حقه این انصافه

  • مجتبی ارسالی در

   اینکه شوهرت بهت اعتماد نداره .به ایران خودرو ارتباطی نداره

 • حامد ارسالی در

  سلام.واقعا خجالت آور هست تو کشوری زندگی میکنیم که برای گرفتن حداقل های ضروری زندگی مثل خودرو و مسکن و شغل باید التماس کنیم و همیشه شرمنده زن و بچه باشیم..
  من الان با 35 سال سن و یک بچه هنوز توان خریدن یکی از لگن های تولید داخل را ندارم و سرافکنده جلوی زن و بچه بشوم.خدایا این است عدل علی

 • امید ارسالی در

  اگه یه نفر یه لگن پراید داشته باشه بخواد عوض کنه نمیتونه چون خانواده پلاک فعال داره با یه پراید لگن عهد بوق

ارسال نظر