|
کدخبر: 326144

سیر تا پیاز ماجرای یسنا دختر گمشده / پشت پرده ماجرا افشا شد؟

با مطالعه این گزارش، میتوانید در جریان تمام جزئیات گم شدن یسنا (دختر بچه ی ۴ ساله) که چند روزی حسابی ذهن مردم را به خود مشغول کرده بود، قرار بگرید.

حوادث

گم شدن یک دختر بچه چهار ساله به نام یسنا در کلاله (مرکز استان گلستان) ، موضوعی نگران‌کننده و حساس بود که بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده بود. خبر گم شدن یسنا باعث نگرانی و انتشار پیام‌های فوریت اجتماعی شد و تلاش‌های گسترده‌ای برای پیدا کردن او انجام گرفت.

یسنا-زرد

این دختر بچه چهار ساله اهل کلاله از عصر روز یکشنبه (۹ اردیبهشت) در حالی که همراه مادرش در زمین‌های کشاورزی روستای «یلی بدراق» کلاله بوده با غفلت مادر مفقود شد.

فرهاد شیبک، فرماندار شهرستان کلاله در شرح ماجرا گفت: ساعت ۱۸ روز یک‌شنبه خبر گم شدن یسنا، دختربچه چهار ساله در روستای «یلی‌بدراق» از توابع بخش پیشکمر شهرستان کلاله به مأموران پلیس شهرستان کلاله گزارش شد.

مادر کودک به پلیس گفت که برای کار به مزرعه رفته و طفل را هم با خودش برده‌بود و خودش مشغول کار شده و متوجه گم‌شدن او نشده‌بود

با مطرح شدن شکایت و در حالی که هوا تاریک شده‌بود، تیم‌های امداد هلال احمر تا صبح به جست‌وجو پرداختند، اما اثری از کودک پیدا نکردند.

دختر-گمشده-یسنا-1

از صبح روز بعد هم تیم‌های امداد دیگری به گروه جست‌وجو ملحق شدند، اما تلاش‌ها در روز دوم هم ثمری نداشت. در روز سوم ۱۲ تیم تخصصی به همراه دو تیم از شهرستان گنبد، پنج تیم از کلاله، گروه‌های مردمی از روستا‌های اطراف، بسیج، نیروی انتظامی و دستگاه‌های مختلف در منطقه حاضر شدند و مساحت بسیار زیادی را برای یافتن کودک جست‌وجو کردند.

دختر-گمشده-یسنا-2

تمامی تیم‌های امدادی و انتظامی از لحظات اولیه در منطقه حاضر بودند و جست‌وجو با تمام توان و امکانات برای یافتن وی ادامه پیدا کرد.‌

مانده آب چاله‌ها و مسیر‌هایی که گل و لای بود هم به وسیله موتور پمپ و بیل مکانیکی تخلیه شد. تیم‌های امداد در این روز به همراه سگ‌های زنده‌یاب، دو دستگاه پاراموتور، ۱۰ دستگاه هلی‌شات و بالگرد شناسایی به صورت گشت‌های زمینی و هوایی به تلاش‌های خود ادامه دادند.

از دیگر تلاش‌های صورت گرفته استفاده از دوربین‌های حرارتی است که صبح روز گذشته همزمان با ادامه جست‌وجو‌ها به کار گرفته‌ شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ سیدخلیل هاشمی، فرمانده انتظامی شهرستان کلاله هم درگفت‌وگو با خبرنگاران این سایت خبری از شهروندان خواسته از پیش‌داوری، اظهارنظر و قضاوت در خصوص حادثه خودداری کنند.

وی گفت که جلسه میدانی با حضور مدیران ارشد دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف در محل حادثه برگزار و جست‌وجوی مجدد از سر گرفته شد.

وی ادامه داد: همزمان با جست‌وجوی تیم اطلاعاتی، پلیس جنایی آگاهی استان اقدامات فنی خود را آغاز کرد و به بازجویی از شکات و گواهان حاضر در محل پرداخت که جمع‌آوری اطلاعات و بازجویی‌ها همچنان ادامه دارد.

سرهنگ هاشمی همچنین تأکید کرد که پلیس با یک دستگاه هلی‌شات به عکسبرداری و اسکن زمین‌های زراعی منطقه به وسعت ۵۰۰ هکتار پرداخت و از یک قلاده سگ زنده‌یاب هم کمک گرفت.

سگ-زنده-یاب-یسنا-جدید

همچنین با هماهنگی پلیس جنایی پس از هماهنگی با تیم موتور کراس مینودشت، اقدام به اعزام موتورسواران کردند و آنان نیز در مناطق سخت گذر و سخت عبور، به جست‌وجو پرداختند، اما اثری از طفل پیدا نکردند.

این جست و جو ها همچنان ادامه داشت تا اینکه عصر روز پنجشنبه (۱۳ اردیبهشت) با تلاش یک کایت سوار و یکی از سگ‌های زنده یاب اعزامی به محل حادثه، یسنای گمشده زنده پیدا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر از زنده پیدا شدن این کودک ۴ ساله توسط تیم پاراگلایدر خبر داد.

یسنا-خبر-فوری

همچنین سردار دادگر فرمانده انتظامی استان گلستان با اعلام این خبر به مطبوعات گفت : روز پنجشنبه به دنبال تجسس های نیرو های امدادی ، پلیسی و سگ های زنده یاب به نتیجه نشست و یسنا دختر گمشده پیدا شد.

با توجه به پیدا شدن یسنا دختر گمشده در گندم زارهای منطقه و زنده بودن این دختر بچه بعد از ۴ روز اقدامات درمانی بلافاصله پس از پیدا شدن صورت گرفت و یسنا به آغوش مادر بازگشت.

یسنا-مادر

یسنا-بیمارستان

با این وجود سیدجواد میردوستی، دادستان عمومی و انقلاب کلاله گفت: بلافاصله پس از اعلام مفقودی یسنا کودک کلاله‌ای با تشکیل پرونده قضایی عملیات جستجو و اقدامات قضایی، پلیسی و اطلاعاتی برای بررسی موضوع آغاز شده بود.

این دادستان عمومی و انقلاب کلاله گفت: در ادامه بررسی‌ها با توجه به شواهد و قراین ظن بازپرس پرونده مبنی بر ربوده شدن کودک تقویت شد و در پی تحقیقات با دستور بازپرس پرونده چند نفر به عنوان مظنون به پلیس آگاهی احضار شدند.

به دنبال بازجویی های انجام شده، سیدجواد میردوستی با اشاره به دستگیری متهمان اصلی ربایش یسنا کودک کلاله‌ای، گفت: متهمان ۴ مرد هستند که یکی از آن‌ها پس از بازجویی با صدور قرار بازداشت موقت، راهی زندان شد.

وی افزود: ۳ متهم دیگر این پرونده فعلا در پلیس آگاهی برای بازجویی تحت نظر هستند و پس از تکمیل تحقیقات در مورد آن‌ها تصمیم قانونی اتخاذ خواهد شد.

دادستان کلاله تصریح کرد: بعضی از افراد بازداشتی جزء افرادی هستند که پیش از پیدا شدن یسنا، با دستور بازپرس پرونده به عنوان مظنون به پلیس آگاهی احضار شده بودند.

وی تاکید کرد: انگیزه متهمان از ربودن این کودک پس از تکمیل تحقیقات اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این خبر تکمیل میشود.....

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها