|
کدخبر: 181943

کلاهبرداری با وام و کمک بلاعوض

می‌کردند. کلاهبرداری این ۳ نفر در گنبدکاووس بوده است. شگرد کلاهبرداری متهمان جلب اعتماد شهروندان و اخذ کارت بانکی آنان بوده است. مامورین انتظامی این کلاهبرداری را در صحنه جرم شناسایی و عاملان آن را دستگیر می‌کنند. متهمان به ۹ فقره کلاهبرداری با سواستفاده از اعتماد شهروندان اعتراف کردند.

سرهنگ محمود علی فر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر کلاهبرداری از یکی از شهروندان گنبدی توسط افرادی سودجو، پی گیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی پاسگاه فجر قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گنبدکاووس افزود: در بررسی اظهارات شاکی پرونده و هم چنین تحقیقات میدانی پلیس مشخص شد سه فرد سودجو پس از اعتمادسازی و وعده اعطای کمک بلاعوض، کارت بانکی شهروندان را اخذ و پس از کسب داده‌های بانکی افراد، از طریق دستگاه پوز سیار از حساب آنها کلاهبرداری می‌کردند.

دستگیری به اتهام کلاهبرداری در گنبدکاووس

وی ادامه داد: ماموران انتظامی در همان صحنه جرم متهمان را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی آنها را دستگیر کردند.

علی فر گفت: متهمان در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به ۹ فقره کلاهبرداری از شهروندان با شگرد اعتمادسازی و اخذ داده‌های بانکی آنها اعتراف کردند.

وی با اشاره به معرفی متهمان به مرجع قضائی، به شهروندان توصیه کرد: کم آگاهی و اعتماد بی‌جا می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را در همه زمینه‌ها به دنبال داشته باشد، افراد کلاهبردار معمولاً با ظاهری آراسته و با چرب زبانی، طعمه‌های خود را شناسایی می‌کنند؛ لذا شهروندان با هوشیاری در برابر پیشنهادهای وسوسه انگیز مالی، زمینه جرم را از شیادان و کلاهبردان سلب کنند.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...