|
کدخبر: 168176

کشف یک تن و ۲۶۶ کیلوگرم مواد مخدر طی ۲ روز در تهران!

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: در راستای اجرای طرح‌های ارتقا امنیت اجتماعی، پلیس مبارزه با مواد مخدر با همکاری پلیس پیشگیری طی دو روز گذشته موفق به کشف یک تن و ۲۶۶ کیلوگرم مواد مخدر در پایتخت شد.

سردار حسین رحیمی در یازدهمین طرح ظفر (نخستین طرح سال ۱۴۰۰)، که روز یکشنبه در ستاد فاتب برگزار شد، اظهارکرد: طی عملیات مذکور ۴ باند منهدم، ۳۵ قاچاقچی عمده دستگیر و ۳۸ دستگاه شامل ماشین سنگین، خودرو و موتور سیکلت توقیف شد.

به گفته وی، ۳۸ نفر از اراذل و اوباش که اقدام به زورگیری، سرقت، فروش مواد مخدر، خفت‌گیری، چاقوکشی و تعرض و مزاحمت نوامیس را در کارنامه خود دارند بازداشت شدند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: تعدادی از مناطق آلوده مثل فرحزاد، اتابک، مولوی، شوش و هرندی نیز پاکسازی شدند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه ۳ باب منزل که مرکز فروش مواد مخدر بودند نیز پلمب شد، اعلام‌کرد: ارزش ریالی مواد کشف شده به ۲۰ میلیارد تومان می‌رسد.

وی ابراز کرد: یکی از باندهای متلاشی شده، در فضای مجازی اقدام به فروش مواد به‌ویژه گل می‌کرد، که در این عملیات ۱۲ کیلوگرم گل از آنها کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت در خصوص باند بعدی توضیح داد: باند بزرگ دیگر، باند ۴۳۷ کیلوگرمی شیشه بود که مواد صنعتی را از مرز شرقی کشور وارد کردند؛ و در تمام مراحل تحت کنترل پلیس بودند تا عوامل آنها در تهران شناسایی و دستگیر شوند.

مقام ارشد انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: باند دیگری که به سمت استان‌های جنوبی کشور با ماشین سنگین و محموله طبیعی اعم از سنگ، حرکت کرده بود، در بازگشت به تهران، همراه ۵۷۰ کیلوگرم تریاک و ۵۷ کیلوگرم گل دستگیر شد.

وی تاکید کرد: این طرح‌ها در راستای ارتقا امنیت مردم و برخورد جدی با قاچاقچیان ادامه خواهد داشت.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...