|
کدخبر: 139883

جذب ۳۰ هزار فالوئر با تصاویر خصوصی یک زن!

رئیس پلیس فتای پایتخت از کشف یک پرونده ایجاد مزاحمت خبر داد و گفت: مجرمی که در مدت کوتاهی با انتشار تصاویر خصوصی افراد بیش از ۳۰ هزار دنبال‌کننده جذب کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

حوادث جذب ۳۰ هزار فالوئر با تصاویر خصوصی یک زن!

سرهنگ داود معظمی گودرزی روز یکشنبه در تشریح این پرونده افزود: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و ارائه شکایت مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی و مزاحمت برای وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، پرونده اولیه تشکیل و موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای پایتخت ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکی و بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با ایجاد یک صفحه کاربری در اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی با هدف مزاحمت و انجام اعمال غیراخلاقی کرده است.

این مقام انتظامی گفت: در ادامه مشخص شد مجرم در مدت کوتاهی با انتشار تصاویر خصوصی افراد بیش از ۳۰ هزار دنبال‌کننده جذب کرده است، باتوجه به اهمیت موضوع کارشناسان پلیس فتا با پیگیری‌های سایبری، اقدامات فنی و مهندسی اجتماعی، منتشرکننده تصاویر خانم جوان را که ساکن یکی از استان‌های غربی کشور بود شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی و اخذ مجوزهای لازم با همکاری مامورین استان مربوطه متهم را دستگیر به پلیس فتا منتقل کردند.

وی افزود: این مجرم اینترنتی که مرد جوانی بود با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اتهام وارده را پذیرفت و ضمن اعتراف به جرم ارتکابی، انگیزه خود را جذب مخاطب و افزایش تعداد بازدید‌کنندگان عنوان کرد و اظهارکرد قصد داشتم با این کار با سرعت بالایی تعداد فالوئرهای خود را افزایش دهم و از این اقدام پشیمان هستم.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: کاربران فضای مجازی باید مطلع باشند که هر عملی از قبیل توهین، تهدید، انتشار غیرمجاز تصاویر و... در این فضا جرم بوده و طبق قانون با مجرمین برخورد می‌شود و برای کسب اطلاعات و ارتقاء آگاهی‌های خود در این زمینه و یا در صورت برخورد با موارد مشکوک به سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...