|
کدخبر: 147599

واشنگتن در محاصره نظامیان + عکس

واشنگتن دی سی شاهد اقدامات شدید امنیتی به مناسبت مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب امریکاست گفته شده حداقل ۱۰ هزار گارد ملی مسلح در شهر مستقر شده‌اند و نرده‌هایی که فردی قادر به بالا رفتن از آنها نیست اطراف ساختمان کنگره و کاخ سفید گذاشته شده و بناهای یادبود ملی بسته شده‌اند.

اقدامات ویژه امنیتی زودتر از موعد مقرر و به دنبال حمله حامیان ترامپ به ساختمان کنگره در جریان نشست تایید ریاست‌جمهوری بایدن اعمال شده‌اند.

واشنگتن یک

بر اساس گزارش یک عکاس خبرگزاری فرانسه، سربازان گارد ملی امریکا که در خیابانهای واشنگتن مستقر شده‌اند در یک تغییر وضعیت عمده در آستانه برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس‌جمهوری جدید این کشور از اواخر سه شنبه شروع به حمل سلاح کرده‌اند.

واشنگتن-دو

سربازان گارد ملی امریکا در اصل برای به عمل آوردن حمایت عمدتا لجستیکی از پلیس واشنگتن به کار گرفته شده‌اند. گارد ملی مجوز اعزام ۱۵ هزار نیرو به واشنگتن را دارد اما تا روز شنبه حداقل ۱۰ هزار نیرو مستقر خواهند شد و ۵ هزار نیروی باقیمانده در حالت آماده‌باش هستند.

کارشناسان امنیتی گفته اند، صحبت از برگزاری راهپیمایی‌های مسلح و تهدید به خشونت در پایتخت امریکا و شهرهای دیگر این کشور در میان افراطی‌ها و حامیان دونالد ترامپ در رسانه‌های اجتماعی در روزهای اخیر افزایش یافته است.

واشنگتن-سه

روز شش ژانویه هنگامی که حامیان ترامپ به کنگره امریکا در تلاش برای متوقف کردن تایید پیروزی بایدن در انتخابات به کنگره حمله و آن را تعطیل کردند، پنج تن کشته شدند.

در آن زمان سربازان گارد ملی در نزدیک محل حضور داشتند اما غیرمسلح بوده و بیش از حد دیر فراخوانده شدند تا از پلیس کنگره برای حفاظت از آن حمایت کنند.

نیویورک تایمز گزارش کرد، مجوز حمل سلاح روز سه شنبه برای سربازان محافظت‌کننده از مجموعه کنگره داده شده است.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...