|

بخوانید :

کدخبر: 145068

روسیه: ایران تصمیم به غنی‌سازی ۲۰ درصدی را به آژانس انرژی اتمی اطلاع داد

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اعلام کرد که ایران تصمیم به غنی‌سازی ۲۰ درصدی را به آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داده است.

بین‌الملل روسیه: ایران تصمیم به غنی‌سازی ۲۰ درصدی را به آژانس انرژی اتمی اطلاع داد

«میخاییل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین امروز جمعه در پیامی توییتری اعلام کرد که ایران تصمیم غنی‌سازی ۲۰ درصدی را به آژانس انرژی اتمی اطلاع داده است.

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در این باره نوشت: دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره تصمیم تهران برای آغاز غنی‌سازی اورانیوم تا ۲۰ درصد، به شورای حکام و شورای امنیت سازمان ملل گزارش داد.

وی در ادامه افزود: معمولاً این گزارش‌های محرمانه در عرض ۱۰ دقیقه به رسانه‌ها درز پیدا می‌کند. امروز طی ۲ ساعت این اتفاق افتاد. فردی که این گزارش‌ها را افشا می‌کند یک انسان است؛ در حال استراحت در تعطیلات.

گفتنی است که اخیراً مجلس شورای اسلامی ایران در واکنش به اقدامات خصمانه آمریکا به ویژه نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل از سوی ترامپ در سال ۲۰۱۸ میلادی و نیز انفعال اروپا نسبت به تعهدات برجامی خود، مصوبه‌ای تحت عنوان «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» را به تصویب رساند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...