|

بخوانید :

کدخبر: 144983

هشدار درباره جنگ آمریکا و اسرائیل با ایران + عکس

یک روزنامه روسی نوشت: به اعتقاد کارشناسان، خطر آغاز جنگ بسیار زیاد است و برای این منظور، تمامی مقدمات فراهم است.

بین‌الملل هشدار درباره جنگ آمریکا و اسرائیل با ایران + عکس

روزنامه مسکوفسکی کامسومولتس روسیه در واکنش به تحرکات امریکا و اعزام بمب افکن‌های بی‌۵۲ و هواپیماهای سوخت رسان به این بمب افکن‌ها در گزارشی نوشت: امریکا و اسرائیل آماده جنگ با ایران هستند.

اوضاع جاری در خاورمیانه به شدت رو به وخامت است. در آستانه سالگرد ترور (شهادت) سردار قاسمی سلیمانی توسط امریکایی ها، در منطقه منتظر انتقام جویی باشند. در این زمینه، امریکا زیر دریایی هسته‌ای و رزم ناوهای خود را به خلیج‌فارس اعزام کرده است.

 هشدار جدی ایران به شورای امنیت درباره تحرکات امریکا

در روز ۲۶ ماه دسامبر، کاربران سرویس FlightRadar خبر دادند که پنج فروند هواپیمای سوخت رسان نیروی هوایی امریکا بر فراز آسمان عراق به پرواز درآمده‌اند. براساس گزارشات رسانه‌های گروهی، این هواپیماها سوخت لازم را در اختیار هواپیماهای نظامی در صورت آغاز جنگ قرار خواهند داد. ظاهرا، این هواپیماهای سوخت رسان سوخت لازم را در اختیار هواپیماهای بمب افکن بی‌– ۵۲ قرار داده‌اند که از پایگاه نظامی امریکا در آلمان به سوی عراق به پرواز درآمده بودند. طی چند روز اخیر، هواپیماهای سوخت رسان پیوسته، بر فراز آسمان عراق و در نزدیکی مرز با ایران در پرواز می‌باشند.

بی-۵۲

 در روز ۱۲ ماه دسامبر، در پنتاگون اعلام کردند که دو فروند هواپیمای بمب افکن بی‌– ۵۲ پرواز تجسسی در منطقه خلیج‌فارس انجام داده‌اند. به گفته نظامیان امریکایی، هدف از این پروازها، نمایش آمادگی امریکا برای اجرای عملیات نظامی در هر لحظه لازم است. براساس گزارشات رسیده، هواپیماهای رادیو الکترونیک امریکایی بر فراز خلیج‌فارس نیز به پرواز درآمده‌اند.

 توصیه جدی مشاور رهبر انقلاب به ترامپ

فعالیت نظامی امریکا در منطقه افزایش یافته است. در روز ۲۲ ماه دسامبر، خبر رسید که زیر دریایی هسته‌ای جورجیا و دو رزم ناو امریکا وارد خلیج‌فارس شده‌اند. همزمان با آن، گروهک ضربت نیروی هوایی امریکا نیز وارد اقیانوس هند شده است. متحدان امریکا در منطقه نیز از نیروهای امریکایی حمایت می‌کنند. از جمله، می‌توان به اعزام زیر دریایی اسرائیلی به منطقه اشاره کرد.

در پی ترور (شهادت) محسن فخری زاده، آمادگی نظامی در منطقه افزایش یافت. ایران، اسرائیل و امریکا را در این ترور مقصر می‌داند و وعده انتقام گیری را داده است. به اعتقاد کارشناسان، خطر آغاز جنگ بسیار زیاد است و برای این منظور، تمامی مقدمات فراهم می‌باشد.

احتمال دارد که امریکا دست به حملات گسترده‌ای علیه پایگاه‌های نظامی ایران در عراق و سوریه بزند و از این طریق، بخواهد تا ایران را به دادن پاسخ متقابل ناگزیر سازد. درحال‌حاضر، ایرانی‌ها به دنبال جنگ نیستند و از این رو، احتمال دارد، امریکا به نحوی، ایران را مجبور به چنین کاری کند.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...