|
کدخبر: 143170

آمریکا کمونیست های چین را محدود کرد

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد همه مقامات حزب کمونیست چین فارغ از موقعیتشان که از نظر آنها به نقض آزادی بیان، مذهب و اجتماعات مسالمت‌آمیز متهم می‌شوند، تحت محدودیت ورود به آمریکا قرار می‌گیرند.

بین‌الملل آمریکا کمونیست های چین را محدود کرد

مایک پمپئو روز دوشنبه با انتشار بیانیه مطبوعاتی، دولت چین را به استبداد متهم کرد که از نظر او، محدودیت‌های سختگیرانه‌ای را در مورد آزادی بیان، مذهب یا عقاید، اجتماعات و حق اجتماعات مسالمت‌آمیز مردم چین اعمال می‌کند.

وی که آمریکا را در موضع قاضی حقوق بشری می‌پندارد، افزود: امروز محدودیت‌های اضافی تحت بند ۲۱۲ (a) (۳) (C) قانون مهاجرت و ملیت در مورد صدور ویزا برای مقامات چینی اعمال می‌کنم که گمان می‌رود مسئول یا شریک سیاست‌ها یا اقداماتی با هدف سرکوب امور مذهبی و معنوی، اعضای گروه‌های اقلیت قومی، مخالفان، مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران، سازمان‌های کارگری، نهادهای جامعه مدنی و معترضان صلح طلب هستند.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد ممکن است اعضای خانواده این افراد نیز تحت این محدودیت‌های اضافی قرار بگیرند.

پمپئو اضافه کرد این اقدام، عزم دولت آمریکا را در پاسخ به حزب کمونیست چین در مورد سرکوب فزاینده علیه مردم چین نشان می‌دهد. در این سال، آمریکا محدودیت‌های ویزا و تحریم‌های مالی را علیه مقامات حزب کمونیست چین دخیل در سوء استفاده‌های وحشتناک در سین کیانگ، محدودیت‌های دسترسی به تبت و از بین بردن خودمختاری وعده داده شده هنگ کنگ اعمال کرده است.

وی ادامه داد: اقدام امروز، محدودیت‌های اضافی را برای همه مقامات حزب کمونیست چین دخیل در چنین فعالیت‌های سرکوبگرانه، بدون توجه به موقعیت آنها، اعمال می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین خواستار آزادی برخی از زندانیان و عمل دولت چین به اعلامیه جهانی حقوق بشر شده است.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...