|
کدخبر: 135678

بایدن: کشور از هم گسیخته شده است

رئیس‌جمهوری منتخب امریکا اعلام کرد در حالی سکانداری کاخ سفید را برعهده می‌گیرد که کشور دچار گسستگی است.

بین‌الملل بایدن: کشور از هم گسیخته شده است

جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب امریکا گفت: من یک کشور از هم گسیخته را به ارث برده ام.

بر این اساس، بایدن تصریح کرد: کاش همه این‌ها یک خیال بود، اما به همین دلیل به همه شما و به توصیه هایتان احتیاج دارم. برای پاسخ دادن ما به این چالش‌ها باید دموکراسی خود را در خانه تقویت کنیم، ائتلاف‌ها و دموکراسی‌هایی را که در کنار آنها هستیم تقویت کنیم و مردم امریکا را برای رقابت و موفقیت در سیاست خارجی که منعکس‌کننده ارزش‌ها و نیاز‌های آنها است موفق کنیم.

وی افزود من فکر می‌کنم ما باید قدرت رهبری امریکا را تجدید کنیم و امریکا را بار دیگر در راس امور قرار دهیم و آنرا برای انجام اقدامات جهانی آماده کنیم. من با ۱۳ نفر از مقامات ایالتی صحبت کرده ام. درجاتی از اشتیاق و انتظار وجود دارد که ما در ملاقات با آن مشکل خواهیم داشت، اما پیام اصلی من بازگشت امریکا به وضع گذشته و حمایت از آن است. فقط به امریکا آسیب وارد نشده است.

بایدن تاکید کرد همچنین می‌دانید که از نظر من در چهار سال گذشته صدمات زیادی متحمل شده‌ایم و ما باید نهاد‌ها و نیروی کار خود را بازسازی کنیم تا قدرت و تنوع کامل کشورمان را منعکس کند و ما قصد داریم بر آمادگی برای هر آنچه ممکن است پیش بیاید تمرکز کنیم. به همین دلیل از همه شما خواسته ام که امروز ما را درباره بزرگترین چالش‌هایی که با آن روبه‌رو می‌شویم و همچنین اطمینان از آمادگی برای مقابله با این بحرانها، دیپلماسی، نظامی و اطلاعاتی یاری کنید.

بایدن گفت من انتقاد نمی‌کنم، فقط این نکته واضح را بیان می‌کنم که شما می‌دانید، من قادر به دریافت توجیهاتی نبودم که معمولاً تاکنون ارائه می‌شده است و بنابراین، من فقط می‌خواهم نظر شما را درباره آنچه در آینده می‌بینید جلب کنم و به طور واضح بگویم هیچ مسئولیتی برای ریاست جمهوری مهم‌تر از حمایت از مردم امریکا نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر