|
کدخبر: 132450

ترامپ: آماده جشن گرفتن باشیم

دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا از حزب جمهوری خواه صبح روز چهارشنبه به وقت محلی در سخنانی با ادعای پیروزی در انتخابات گفت: از مردم امریکا تشکر می‌کنم که میلیون‌ها نفر به من رای دادند.

بین‌الملل ترامپ: آماده جشن گرفتن باشیم

رئیس‌جمهوری امریکا افزود: خودمان را برای یک جشن بزرگ آماده می‌کنیم و انتخابات را در ایالت هایی بردیم که انتظارش را داشتیم.

وی برغم آنکه نتایج شمارش آرا در برخی ایالت‌های حساس اعلام نشده است، ادعا کرد که در برخی از این ایالت‌های حساس مثل جورجیا و کارولینای شمالی برنده شده است.

ترامپ در ادامه اظهارات خود که ساعاتی پیش توئیتر و فیس بوک به آن واکنش نشان داده و به آن برچسب زدند، درباره ایالت‌های باقی مانده پنسیلوانیا و میشیگان ادعای برتری نسبت به رقیب دموکرات خود کرد و گفت: در این ایالت‌ها از لحاظ آرا جلو هستم.

وی افزود که (رقیب)حرف هایی میزند که نشان از باخت در انتخابات دارد و می‌گوید که می‌خواهند به دادگاه مراجعه کنند. این همان چیزی بود که من از روز اول گفتم. انتخابات تمام شد و این یک تقلب بود. ما جشن خواهیم گرفت. من رک بگویم که این انتخابات را بردیم و این یک روزبزرگی است.

ترامپ تاکید کرد که وی به دیوان عالی مراجعه خواهد کرد تا اجازه افزودن برگه‌های آرا پس از بستن شدن محل‌های اخذ رای را ندهد. این یک لحظه ناراحت کننده‌ای برای امریکایی هاست و یک تقلب است.

بنابر آخرین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا و تا این لحظه، جو بایدن با ۲۳۸ رای الکترال در برابر ۲۱۳ رای الکترال دونالد ترامپ پیش است.

در همین حال شبکه خبری فاکس نیوز که بطور آنلاین در حال مخابره آخرین نتایج آمار پنجاه و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امریکا است، از پیشتازی ترامپ در مجموع آرای شمارش شده در هر یک از ایالت‌های حساس کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، جورجیا، میشیگان و ویسکانسین خبر داده است.

شمارش آرا در این ایالت‌ها به همراه ایالت‌های نوادا و آلاسکا که هنوز آرای آنها به‌صورت کامل شمارش نشده است، ادامه دارد

مایک پنس: ما در مسیر پیروزی قرار داریم

مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری امریکا نیز در سخنانی کوتاهی گفت: از اینکه رای دهندگان امریکایی برای چهار سال دیگر به دونالد ترامپ رای دادند تشکر می‌کنم.

وی افزود که از تمامیت آرا انتخاباتی در امریکا محافظت خواهد کرد و گفت: ما در مسیر پیروزی قرار داریم و بار دیگر امریکا را سربلند خواهیم کرد.

 انتخابات امریکا دیروز سه شنبه به وقت محلی برگزار شد.هنوز تعداد دقیق رای دهندگان اعلام نشده است ولی بیش از ۱۰۲نفر آرای خود را به‌صورت پستی داده بودند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر