|
کدخبر: 128424

مخالفان عادی‌سازی روابط با اسرائیل تحت پیگرد قانونی

وزارت کشور بحرین اعلام کرد که مخالفان توافقنامه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در فضای مجازی تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

وزارت کشور بحرین، امروز سه شنبه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که برخی حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی را رصد کرده که به گفته این اداره، "به دنبال تحریف چهره حکومت پادشاهی بحرین و توهین به آن" هستند.

بنابه ادعای این نهاد دولتی در بحرین، حساب‌های کاربری مذکور، پس از امضای توافق صلح بین بحرین و اسرائیل، "به دنبال گسترش فتنه و اختلاف بین اجزای جامعه، تحریف و توهین به چهره حکومت پادشاهی بحرین" هستند.

اداره مبارزه با جرائم سایبری بحرین وعده داده که اقدامات قانونی در مورد این حساب‌ها و محتوای آنها که "بر خلاف قانون و اصول صلح مدنی و ساختار اجتماعی" توصیف کرده، اتخاذ خواهد شد.

این اداره مدعی شده که این حساب‌های کاربری از سوی به گفته این نهاد "شخصیت هایی که به دلیل اقدامات تروریستی محکوم و از کشور فرار کرده اند" اداره می‌شود.

اداره مبارزه با جرائم سایبری بحرین پس از خیزش مردمی گسترده در سال ۲۰۱۱ شکل گرفت تا تحرکات مردمی را زیر نظر داشته و با پیگیری‌های مداوم باعث سرکوب و مقابله تظاهرات مردمی شود.

نیروهای امنیتی، دیروز دوشنبه یک تابلوی اعتراضی به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با عنوان" نه به عادی‌سازی و ما همه فلسطین هستیم " را از دیوار ساختمان جمعیت مقاومت بحرین برداشتند.

امارات متحده عربی و بحرین ماه گذشته با حمایت امریکا توافقنامه‌های صلحی را با رژیم صهیونیستی به امضا رساندند و روابط خود را با این رژیم عادی کردند.

بسیاری از مردم در کشورهای عربی مخالفت خود را با این توافقنامه‌ها ابراز کردند و آن را "خیانت" به فلسطینیان خواندند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر