|
کدخبر: 183732

بورس بازانی که امروز سود کردند

امروز سهامداران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، ملی سرب و روی ایران و گروه صنعتی بوتان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های سرمایه‌گذاری اعتلاء البرز، پاکدیس و زرین معدن آسیا در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت ۲هزار و ۳۱۹واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۳هزار و ۷۹۲واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۵میلیارد و ۸۸۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۴۰میلیارد تومان در بیش از ۸۷۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، ملی سرب و روی ایران و گروه صنعتی بوتان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت کرمان، پارس الکتریک و صنایع شیمیایی سینا بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۱۳۶میلیون ورقه به‌ارزش ۲هزار و ۳میلیارد تومان در ۶۰۹هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۱۱۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری اعتلاء البرز، پاکدیس و زرین معدن آسیا بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های آسیا سیر ارس، بیمه معلم و داروسازی تولید دارو بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...