|
کدخبر: 158017

زمان ورود خودرو به بورس

مدیرعامل بورس کالا گفت: با اتفاقاتی که اخیرا رخ داد همگان به این درک رسیدند که قیمت‌گذاری دستوری در بورس امکان‌پذیر نیست و درحال‌حاضر در بورس کالا، هیچ کالایی مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست.

حامد سلطانی‌نژاد درباره ورود معاملات خودرو به بورس کالا اظهارکرد: ورود خودرو به بازار سرمایه طرح مجلس بوده و نمایندگان در حال پیگیری این موضوع هستند.

وی درباره زمان اجرایی شدن این طرح مجلس گفت: در مجلس کمیسیون صنایع نقطه نظراتی درباره اصلاح طرح اولیه داشتند و به همین دلیل در حال بررسی است و اجرایی شدن آن به زمان تصویب این طرح در مجلس بستگی دارد.

مدیرعامل بورس کالا همچنین با اشاره به انتقادات کارشناسان و مسئولان از جمله وزیر اقتصاد به دستوری بودن قیمت‌ ها در بورس گفت: با اتفاقاتی که اخیرا رخ داد همگان به این درک رسیدند که قیمت‌گذاری دستوری در بورس امکان‌پذیر نیست.

سلطانی نژاد ادامه داد: درحال‌حاضر در بورس کالا، هیچ کالایی مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست.

وی همچنین با اشاره به عرضه ظرفیت‌های صنعت حمل‌ونقل ریلی در بورس کالا گفت: از این پس این امکان برای صاحبان کالا فراهم خواهد بود که تیکت‌های حمل‌ونقل یا حواله‌های حمل‌ونقلی در بخش ریلی را با بهترین قیمت در بورس خریداری کنند و حمل‌ونقل محصول و بار خود را با قیمت رقابتی انجام دهند.

مدیرعامل بورس کالا ادامه داد: در این بستر معاملات هم به شکل مناقصه و هم شکل مزایده امکان‌پذیر است.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
Markets