|
کدخبر: 131723

تغییر ناگهانی در بورس امروز

در حالی که روند سفارش‌گیری در مرحله پیش‌گشایش با برتری تقاضا همراه بود اما با شروع معاملات بازار سهام شاخص کل متاثر از معاملات منفی نمادهای شاخص‌ساز بیش از یک درصد افت کرد.

بورس تغییر ناگهانی در بورس امروز

با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با نزول بیش از یک درصد دوباره کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را از دست داد و به نظر می‌رسد کاهش قیمت دلار و همچنین معاملات منفی نمادهای پالایشی از دلایل افت شاخص کل بازار سهام بود.

جو هیجانی بازار سهام باعث می‌شود تا بعد از زیاد شدن عرضه در برخی نمادهای شاخص‌ساز عرضه در بقیه نمادها نیز بیشتر می‌شود، همچنین به دلیل ممنوعیت نوسا‌گیری روزانه کسانی که دیروز در کف قیمتی سهم خریداری کردند امروز اقدام به فروش سهم خود کردند و این نیز دلیلی برای افزایش عرضه ناگهانی در بازار سهام امروز بود.

همچنین شاخص هم‌وزن نیز امروز روندی نزولی داشت و این نشانگر کلیت منفی و عرضه زیاد در اکثریت بازار سهام است،

در جریان معاملات امروز بازار سهام حجم عرضه به یک باره زیاد شد در حالی که در مرحله سفارش‌گیری تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز خوب بود و بازار گرایشاتی به روند صعودی داشت.

نمادهای فولاد، شپنا و شتران بیشترین تاثیر منفی را بر بازار سهام داشتند و در غیاب خودرو نماد خساپا روندی مثبت داشت اما در ادامه روند معاملات خساپا نیز منفی شد.

اما به نظر می‌رسد تحرکاتی مثبت در جمع کردن صف فروش و کم کردن روند منفی شاخص‌سازان در حال شکل‌گیری است.

 

منبع: تجارت نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    بورس یک بازار بخش خصوصی است. بجای ریختن پول دولت به بورس آنرا درتهیه خوراکی مردم صرف کند ریخت ن پول دولتدر جیب بورس بازا نو سفته بازان خطا است .

ارسال نظر