|
کدخبر: 124410

بورس فردا چه می‌شود؟

بازار سهام پاییز را منفی شروع کرد و سهامداران همچنان ناامید از برگشت بازار سهام هستند. آیا ممکن است روند بازار سهام فردا تغییری کند؟

بورس بورس فردا چه می‌شود؟

بازار سهام روز اول پاییز را منفی شروع کرد. شروع معاملات امروز ۲۴ هزار و ۵۶۷ واحد افت داشت اما در ادامه این عدد به ۱۳۹۶۵ رسید و این یعنی ۰.۸۸ درصد افت. حالا باید دید بازار فردا چگونه پیش می‌رود؟

مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه در این مورد به تجارت‌نیوز گفت: بازار امروز با فشار فروش آغاز شد، اما در پایان فشار فروش گرفته شد. به نظرم فردا معاملات مثبتی را شاهد باشیم البته نه به این‌گونه که سهم‌ها صف خرید باشند؛ به این صورت که احتمالا فردا متعادل پیش برود.

این کارشناس بازار سرمایه روند حرکت دلار و سهام را تا انتخابات امریکا نزدیک به هم پیش‌بینی کرد و افزود: تا انتخابات امریکا روند پرقدرتی چه صعودی و چه نزولی در بازار سهام نخواهیم نداشت. تا زمانی که تکلیف انتخابات امریکا روشن شود، یک روز مثبت و یک روز منفی به صورت نوسانی پیش می‌رود.

او درباره حمایت‌های دولتی از بازار سهام گفت: دولت بیشتر از اینکه حمایت کند به بازار آسیب زده است. حمایت‌ها باید بیشتر در جهت سودآوری شرکت‌ها باشد تا اینکه انتظار تزریق پول نقد را چه از طریق صندوق توسعه ملی و چه از راه‌های دیگر داشته باشیم.

 

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر